csČeština
Navigation


chrám kamene


Aktuality

 • Poznejte Jihozápadní bastion

  Raduit de Souches ho dal postavit, císař Napoleon zbořit. Seznamte se s jedinečnou historií Jihozápadního bastionu hradu Špilberku v rámci prohlídkovém okruhu. Začínáme již 1. října!

 • Muzeum města Brna slaví 117. narozeniny

  18. září 1904 – den, kdy vzniklo Muzeum města Brna, které se již 117 let stará o kulturní dědictví této moravské metropole.

 • NAJDI KRÁLOVSKÉ DARY: Zlom zakletí Špilberku!

  Chcete pomoct moudrému králi získat zpět ztracené královské dary? Nyní můžete – s interaktivní omalovánkou na příjemné procházce kolem Špilberku.

 • Jak žil Špilberk letos pověstmi

  Co všechno se dělo tento víkend na Špilberku? Ohlédněte se s námi za velkolepou originální hradní akcí, která se letos konala už podeváté.

spilberk virtualne


UPOZORNĚNÍ: Měnínská brána s expozicí Muzea hraček je od ledna 2020 uzavřena pro veřejnost z důvodu plánované rekonstrukce. Více informací zde.

Možnosti prohlídek

vstupneNa hradě Špilberku nečekejte klasický prohlídkový okruh po komnatách s portréty dávných majitelů. Špilberk byl totiž přebudován na pevnost a dnes je sídlem muzea. Proto zde kromě expozic a výstav můžete navštívit kasematy, jihozápadní bastion a rozhlednu.

Více informací

Otevírací doba

Celý rok máme na Špilberku otevřeno od 9.00 do 17.00 hodin. V letních měsících i v pondělí. Další podrobnosti a informace o otevírací době dočasných výstav najdete zde na stránce.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vyberte si z klasického, zlevněného nebo rodinného vstupného. Liší se i podle okruhů, výstav a expozic. Za zvýhodněnou cenu si také můžete projít úplně všechno, co hrad Špilberk nabízí.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se dostanete různými cestami – stačí vždy mířit nahoru. Vyrazit můžete z ulic Husovy, Pellicovy, Gorazdovy nebo Údolní. Do areálu hradu vejdete branami na východní i západní straně.

Více informací

Kasematy

O nové BrnoTop