Nenechte si ujít jedinečné prázdniny na hradě Špilberku v Muzeu města Brna!

Dobrodružný týden v historických kulisách plný zábavy a nezapomenutelných zážitků pro holky a kluky od 7 do 12 let. 

O vaše děti se budou starat naši nadšení lektoři, kteří prošli intenzivním školením pod odbornou garancí Oddělení muzejní pedagogiky Muzea města Brna.

Máte doma teenagery? Tak je přihlaste do letní školy! Více ZDE.

Při úhradě poplatku za letní příměstské tábory je možné čerpat rodičovské vouchery, více na na Brno iD.

 

I. program: Lovci Lucemburků

Staň se lovcem Lucemburků! Z hradní kroniky se ztratily důležité informace z rodokmenu moravských markrabat. Jaké byly jejich superschopnosti?  Pomůžeš nám všechny hrdiny pochytat a vrátit na své místo, aby neupadly v zapomnění? Pokémona uloví kdekdo, ale troufneš si na Lucemburky? Vypravíme se společně do středověkého podhradí, zabloudíme na rušnou tržnici a naše úlovky si budeme pečlivě shromažďovat do vlastnoručně vyrobených alb. Prozkoumáme tajuplná hradní zákoutí, i ta, která nejsou běžně přístupná. Markraběcí stopy nás zavedou i na tematický celodenní výlet. Společná cesta v čase pak bude ukončena páteční slavností s rodiči. 

Termíny I. programu:

29. 7.–2. 8. 2024

 

II. program: Záhada kufru z hradní půdy

Hrad Špilberk hledá nadšené badatele! Jeden z našich zaměstnanců záhadně zmizel, zůstal po něm jen kufr plný prapodivných předmětů. Pojďme se společně vydat do útrob hradu a přijít na kloub tajuplným příběhům, které se tu vypráví. Pátrání nás zavede i do skrytých zákoutí dalších objektů Muzea města Brna. Každý turnus bude zakončen slavnostní táborovou vědeckou konferencí za účasti rodiny a blízkých, kde bude badatelský tým prezentovat výsledky svého výzkumu.

Termíny II. programu:

5. 8.–9. 8. 2024

12. 8.–16. 8. 2024

Po rozkliknutí se Vám otevře přihlášovací formulář, který vyplníte a odešlete. Přihláška je okamžitě zaregistrována a následně provedete platbu přes příslušný odkaz v Brno iD, kde vyberete vstupenku na Vámi zvolený termín tábora a zaplatíte.

Cena: 2 900 Kč
Kapacita: 20 dětí
Věk: 7–12 let
Program: 8:30–16:00
Ranní příchod: od 7:30
Odchod: do 16:30

Zajištěno je celodenní stravování, tedy dopolední svačina, oběd, odpolední svačina i pitný režim.

Zavřít
Loading...