Navigation
 • Hrad a pevnost Špilberk

 • panorama hradu


UPOZORNĚNÍ: Náš web právě prochází v tomto týdnu rekonstrukcí. Je možné, že některé uvedené informace nejsou správné či aktuální. Prosíme o trpělivost. Na anglické verzi pracujeme. Děkujeme za pochopení.
ATTENTION: Our website is under reconstruction this week. It is possible that some of the listed information is not correct or updated. We ask for your patience. The English version is being prepared. Thank you for understanding.
UPOZORNĚNÍ: Z důvodu rekonstrukce je uzavřena brána od ulice Husovy a kryté schodiště v "tunýlku". Jediný možný vstup do areálu hradu je vjezdovou branou ze směru od ulice Gorazdovy. Velice se omlouváme za komplikace a děkujeme za pochopení.

Aktuality

 • Vánoce na Špilberku
  s pohádkami a vánočními zvyky

  Tradiční adventní akce pro děti na hradě se bude konat i letos. Srdečně vás zveme v sobotu 7. prosince 2019 na Vánoce na Špilberku s pohádkami a vánočními zvyky!

 • Od ledna 2020 uzavíráme Muzeum hraček
  na Měnínské bráně

  Měnínská brána, kterou stejně jako hrad Špilberk spravuje Muzeum města Brna, se od ledna 2020 zavírá. Končí tím stálá expozice Muzea hraček, kterou je možné zhlédnout již jen do konce roku 2019.

 • Branky Body Brno: komentovaná prohlídka

  Sportovní výstava Branky Body Brno je na Špilberku k vidění pouze do konce roku. Jaké trofeje jsou tam vystavené a co za příběhy se k nim váže? Zveme vás na komentovanou prohlídku ve středu 20. listopadu 2019 od 16 hodin.

 • VÍNO Z BLÍZKA NA ŠPILBERKU 2019

  Na 100 vzorků výborných vín, 14 vinařství ze všech 4 vinařských podoblastí Moravy a také možnost si prohlédnout 7 stálých expozic a 3 aktuální výstavy – to vše vám nabízí akce Víno z blízka na Špilberku - 30. listopadu 2019

Možnosti prohlídek

vstupneNa hradě Špilberku nečekejte klasický prohlídkový okruh po komnatách s portréty dávných majitelů. Špilberk byl totiž přebudován na pevnost a dnes je sídlem muzea. Proto zde kromě expozic a výstav můžete navštívit kasematy, jihozápadní bastion a rozhlednu.

Více informací

Otevírací doba

Celý rok máme na Špilberku otevřeno od 9.00 do 17.00 hodin. V letních měsících i v pondělí. Další podrobnosti a informace o otevírací době dočasných výstav najdete zde na stránce.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vyberte si z klasického, zlevněného nebo rodinného vstupného. Liší se i podle okruhů, výstav a expozic. Za zvýhodněnou cenu si také můžete projít úplně všechno, co hrad Špilberk nabízí.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se dostanete různými cestami – stačí vždy mířit nahoru. Ať už zvolíte vlastní nohy, auto nebo MHD, mějte na paměti, že kvůli rekonstrukci je právě průchozí pouze brána směrem od ulice Gorazdovy.

Více informací

Kasematy

O nové Brno