Navigation
 • Hrad a pevnost Špilberk

 • panorama hradu


UPOZORNĚNÍ: Vstupní brána do areálu hradu od ulice Husovy je opět otevřená včetně krytého schodiště v "tunýlku". Kasematy jsou zatím stále přístupné z malého nádvoří.
UPOZORNĚNÍ: Měnínská brána s expozicí Muzea hraček je od ledna 2020 uzavřena pro veřejnost z důvodu plánované rekonstrukce. Více informací zde.

Aktuality

 • Vydáváme sborník Forum brunense 2019

  Sborník Forum Brunense shrnuje vše, čím se v uplynulém roce zabývali odborníci Muzea města Brna. Dočtete se např. o brněnské atletice, o špilberských vodojemech i zdejších vězeňských celách a o mnohém dalším.

 • Otevřeli jsme bránu od Husovy ulice

  Po dvou a půl letech jsme otevřeli vstupní bránu do areálu hradu u východního opevnění směrem od Husovy ulice. Z centra města vás teď až nahoru na Špilberk čeká mnohem kratší cesta – bez nutnosti obcházení hradu.

 • Průvodce TO JE: Židovské Brno

  TIC vydává nového průvodce „TO JE: Židovské Brno“. Muzeum města Brna se podílelo na jeho vzniku, v průvodci jsou navíc zahrnuty i hrad Špilberk a vila Tugendhat, které muzeum spravuje.

 • Vydáváme knihu Vize modernosti: Rudolf Sandalo

  Fotografie Rudolfa Sandala jsou výjimečným dokladem československé meziválečné architektury. Naše nová publikace v česko-anglické mutaci zachycuje nejen vynikající fotografické dílo, ale i málo známý životní příběh Rudolfa Sandala.

Možnosti prohlídek

vstupneNa hradě Špilberku nečekejte klasický prohlídkový okruh po komnatách s portréty dávných majitelů. Špilberk byl totiž přebudován na pevnost a dnes je sídlem muzea. Proto zde kromě expozic a výstav můžete navštívit kasematy, jihozápadní bastion a rozhlednu.

Více informací

Otevírací doba

Celý rok máme na Špilberku otevřeno od 9.00 do 17.00 hodin. V letních měsících i v pondělí. Další podrobnosti a informace o otevírací době dočasných výstav najdete zde na stránce.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vyberte si z klasického, zlevněného nebo rodinného vstupného. Liší se i podle okruhů, výstav a expozic. Za zvýhodněnou cenu si také můžete projít úplně všechno, co hrad Špilberk nabízí.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se dostanete různými cestami – stačí vždy mířit nahoru. Ať už zvolíte vlastní nohy, auto nebo MHD, mějte na paměti, že kvůli rekonstrukci je právě průchozí pouze brána směrem od ulice Gorazdovy.

Více informací

Kasematy

O nové Brno