csČeština
Navigation
Vážení návštěvníci, v pátek 14. května 2021 znovu otevíráme! Těšíme se na Vás!
Aktuální ceník naleznete zde.

Dear visitors, the Špilberk castle is reopening on 14 May! We are looking forward to you!
The current price list is here.

spilberk virtualnechrám kamene


Aktuality

 • Nová publikace o Adolfu Loosovi

  Publikace volně navazuje na starší titul Brněnské stopy Adolfa Loose (2010). Přináší množství zcela neznámých a doposud nezveřejněných badatelských poznatků v rámci systematické výzkumu, které přineslo uplynulé desetiletí.

 • SBORNÍK FORUM BRUNENSE 2020

  Sborník Forum Brunense shrnuje vše, čím se v uplynulém roce zabývali odborníci Muzea města Brna. Dočtete se např. o brněnské atletice, výzkumu špilberského předbraní nebo svatých obrázcích v našich sbírkách.

 • Baron Trenck už i v knize

  Jak vypadal baron Trenck? Kompletní výsledky unikátního mezioborového výzkumu mumie nejslavnějšího špilberského vězně, který trval téměř tři roky, shrnuje publikace Baron Trenck: Nová tvář legendy.

 • Vize modernosti: Rudolf Sandalo

  Fotografie Rudolfa Sandala jsou výjimečným dokladem československé meziválečné architektury. Naše nová publikace v česko-anglické mutaci zachycuje nejen vynikající fotografické dílo, ale i málo známý životní příběh Rudolfa Sandala.


UPOZORNĚNÍ: Měnínská brána s expozicí Muzea hraček je od ledna 2020 uzavřena pro veřejnost z důvodu plánované rekonstrukce. Více informací zde.

Možnosti prohlídek

vstupneNa hradě Špilberku nečekejte klasický prohlídkový okruh po komnatách s portréty dávných majitelů. Špilberk byl totiž přebudován na pevnost a dnes je sídlem muzea. Proto zde kromě expozic a výstav můžete navštívit kasematy, jihozápadní bastion a rozhlednu.

Více informací

Otevírací doba

Celý rok máme na Špilberku otevřeno od 9.00 do 17.00 hodin. V letních měsících i v pondělí. Další podrobnosti a informace o otevírací době dočasných výstav najdete zde na stránce.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vyberte si z klasického, zlevněného nebo rodinného vstupného. Liší se i podle okruhů, výstav a expozic. Za zvýhodněnou cenu si také můžete projít úplně všechno, co hrad Špilberk nabízí.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se dostanete různými cestami – stačí vždy mířit nahoru. Vyrazit můžete z ulic Husovy, Pellicovy, Gorazdovy nebo Údolní. Do areálu hradu vejdete branami na východní i západní straně.

Více informací

Kasematy

O nové BrnoTop