csČeština
Navigation

Milí návštěvníci, hrad Špilberk je opět otevřen. Je však nutné řídit se nouzovým návštěvním řádem, tedy především nosit uvnitř roušky, používat dezinfekci a udržovat rozestupy. Více zde.

Návštěvníky kulturních akcí pořádaných na hradě Špilberku prosíme, aby se ohledně informace o jejich konání obraceli přímo na konkrétní pořadatele. Muzeum města Brna je v těchto případech pouze poskytovatelem prostor na hradě Špilberku a nerozhoduje o konání či zrušení plánované kulturní akce. Děkujeme za pochopení.

Dear visitors, the Špilberk castle is re-open again. It is necessary to follow the emergency visitor rules, especially wearing face masks, using a disinfectant and practicing social distancing.

spilberk virtualnechrám kamene

Aktuality

 • Zase otevíráme hrad!

  Odemykáme brány! Od 11. 5. je otevřen venkovní areál hradu Špilberku, od 12. 5. výstavy a stálé expozice. Od 25. 5. pak budou otevřeny také kasematy, rozhledna a jihozápadní bastion.

 • Naši muzejní lektoři spouští web Horaher

  Pracovníci lektorského oddělení Muzea města Brna, kteří pořádají ve výstavách a expozicích na hradě Špilberku vzdělávací programy pro děti a mládež, připravili web Horaher. Najdete na něm přehled programů, ale i online hru.

 • Vydáváme sborník Forum brunense 2019

  Sborník Forum Brunense shrnuje vše, čím se v uplynulém roce zabývali odborníci Muzea města Brna. Dočtete se např. o brněnské atletice, o špilberských vodojemech i zdejších vězeňských celách a o mnohém dalším.

 • Vydáváme knihu Vize modernosti: Rudolf Sandalo

  Fotografie Rudolfa Sandala jsou výjimečným dokladem československé meziválečné architektury. Naše nová publikace v česko-anglické mutaci zachycuje nejen vynikající fotografické dílo, ale i málo známý životní příběh Rudolfa Sandala.


UPOZORNĚNÍ: Měnínská brána s expozicí Muzea hraček je od ledna 2020 uzavřena pro veřejnost z důvodu plánované rekonstrukce. Více informací zde.
UPOZORNĚNÍ: Sbírkový fond oddělení dějin architektury je od 3. 12. 2018 do odvolání z technických důvodů pro badatele uzavřen.

Možnosti prohlídek

vstupneNa hradě Špilberku nečekejte klasický prohlídkový okruh po komnatách s portréty dávných majitelů. Špilberk byl totiž přebudován na pevnost a dnes je sídlem muzea. Proto zde kromě expozic a výstav můžete navštívit kasematy, jihozápadní bastion a rozhlednu.

Více informací

Otevírací doba

Celý rok máme na Špilberku otevřeno od 9.00 do 17.00 hodin. V letních měsících i v pondělí. Další podrobnosti a informace o otevírací době dočasných výstav najdete zde na stránce.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vyberte si z klasického, zlevněného nebo rodinného vstupného. Liší se i podle okruhů, výstav a expozic. Za zvýhodněnou cenu si také můžete projít úplně všechno, co hrad Špilberk nabízí.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se dostanete různými cestami – stačí vždy mířit nahoru. Ať už zvolíte vlastní nohy, auto nebo MHD, mějte na paměti, že kvůli rekonstrukci je právě průchozí pouze brána směrem od ulice Gorazdovy.

Více informací

Kasematy

O nové Brno