csČeština
Navigation
Milí návštěvníci, od 10. září 2020 je vstup do interiérů hradu Špilberku možný pouze v rouškách. Děkujeme za respektování tohoto pravidla.

Dear visitors, from 10 September 2020, the entry to the Špilberk castle interiors is possible only with face masks. Thank you for respecting this rule.
28. 9. MÁME OTEVŘENO! Milí návštěvníci, v pondělí 28. září 2020 je vám hrad Špilberk otevřen. Navštívit můžete kasematy, Chrám kamene a rozhlednu.
WE'RE OPEN ON 28/9! Dear visitors, the Špilberk castle is open on Monday 28 September 2020. You can visit the Casemates, Temple of the Stone and the Lookout tower.

chrám kameneAktuality

 • Fotogalerie: Špilberk žil i po Bílé hoře

  O víkendu 12. a 13. září jsme na hradě měli naši největší tradiční akci roku: Špilberk žije i po Bílé hoře. Osmý ročník události se moc povedl. Kromě pěkných vzpomínek máme i spoustu fotek, koukejte na fotogalerii.

 • Mies v Brně / Villa Tugendhat

  Muzeum města Brna, které kromě hradu Špilberku spravuje také vilu Tugendhat, se podílí na nové výstavě v Domě umění. Muzejní kurátoři D. Černoušková a J. Chatrný tam připravili výstavu „Mies v Brně / Villa Tugendhat“. K vidění je až do 15. 11. 2020.

 • Kulturní akce na Špilberku

  Kompletní přehled všech kulturních akcí, které vás letos čekají na hradě Špilberku! Opera, divadlo, koncerty všech žánrů, letní kino – výběr je opět bohatý.

 • Koncerty na letní scéně na Špilberku 2020

  Letní scéna na východních hradbách Špilberku i tento rok hostí skoro každý den filmová promítání. Kromě letního kina vás tu ale během celých prázdnin i září čekají každý týden také koncerty!


spilberk virtualne


UPOZORNĚNÍ: Měnínská brána s expozicí Muzea hraček je od ledna 2020 uzavřena pro veřejnost z důvodu plánované rekonstrukce. Více informací zde.
UPOZORNĚNÍ: Sbírkový fond oddělení dějin architektury je od 3. 12. 2018 do odvolání z technických důvodů pro badatele uzavřen.
Zvonkohra je z technických důvodů mimo provoz. Děkujeme za pochopení.
The carillon is out of order due to technical reasons. Thank you for understanding.

Možnosti prohlídek

vstupneNa hradě Špilberku nečekejte klasický prohlídkový okruh po komnatách s portréty dávných majitelů. Špilberk byl totiž přebudován na pevnost a dnes je sídlem muzea. Proto zde kromě expozic a výstav můžete navštívit kasematy, jihozápadní bastion a rozhlednu.

Více informací

Otevírací doba

Celý rok máme na Špilberku otevřeno od 9.00 do 17.00 hodin. V letních měsících i v pondělí. Další podrobnosti a informace o otevírací době dočasných výstav najdete zde na stránce.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vyberte si z klasického, zlevněného nebo rodinného vstupného. Liší se i podle okruhů, výstav a expozic. Za zvýhodněnou cenu si také můžete projít úplně všechno, co hrad Špilberk nabízí.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se dostanete různými cestami – stačí vždy mířit nahoru. Vyrazit můžete z ulic Husovy, Pellicovy, Gorazdovy nebo Údolní. Do areálu hradu vejdete branami na východní i západní straně.

Více informací

Kasematy

O nové Brno