• Velikonoce na hradě

  K jaru patří neodmyslitelně oslava Velikonoc. Letos je můžete strávit opravdu originálně, a to u nás na hradě. Srdečně zveme malé i velké na první ročník velikonoční akce na hradě Špilberku. Hlavní náplní akce bude hledání malovaných vajec a následné luštění tajenky.

  Od čtvrtka 14. 4. 2022 do pondělka 18. 4. 2022 budou po areálu hradu rozmístěna obří vejce. Každé vejce ukrývá kus tajenky, kterou když děti vyluští, zaslouží si odměnu, která na ně bude čekat u pokladny. Jako bonus se pak budete moci vyfotit v našem instarámečku na památku.

  Ve čtvrtek 14. 4. 2022 od 9:00 do 16:30 pak bude nachystaný program pro celou rodinu. Chystáme Tvořivé velikonoční dílny, kde si děti budou moci vyrobit různé velikonoční dekorace. Za pěkného počasí budou přichystané venkovní pohybové aktivity a možná si pohladíte i velikonočního zajíčka, lépe řečeno králíčka. Přijďte za námi a užijte si Velikonoce na hradě.

  Od čtvrtka 14. 4. do soboty 16. 4. 2022 bude navíc připravený i doprovodný program v podobě velikonočního jarmarku, kde si budete moci zakoupit, co bude lahodit vašim chuťovým i zrakovým smyslům.

  Vstupenky na dílničky si prosím objednejte ONLINE!

  Pro více informací sledujte náš facebookový profil Špilberk žije, kde to opravdu žije 12 měsíců v roce.

  Tvořivé velikonoční dílny

  Pro rodiče s dětmi jsme ve čtvrtek 14. dubna připravili, ve spolupráci se Střediskem ekologické výchovy Hlídka ZOO Brno, Tvořivé velikonoční dílny.

  V prostředí renovované hradní konírny si s dětmi namalujeme vajíčko, vyrobíme si ozdobného zajíčka na kolíčku nebo zapichovací kuřátko do květináče. Za hezkého počasí se pak děti můžou těšit na speciální velikonoční překážkovou dráhu nebo kroketový slalom. Nebudou chybět ani živí velikonoční králíčci.

  Pojďte si užít Velikonoce na hrad Špilberk!

  Z důvodu omezené kapacity vás prosíme o zakoupení vstupenky předem online. Se zakoupenou vstupenkou online (stačí elektronická verze) se prosím dostavte v čas, který je na ní uvedený, k bráně severního dvora u vstupu do kasemat.

  Vstupenka Tvořivé velikonoční dílny zahrnuje vstup do tvořivé dílny na 90 minut, dle Vámi vybraného času.

  Vstupné:

  Tvořivé dítě:  150 Kč
  Doprovod tvořivého dítěte: 0 Kč (K jednomu dítěti je akceptován jeden doprovod.)

  Vstupenky na dílničky si prosím objednejte ONLINE!

  Časy dílen:

     9.00–10.30
  10.30–12.00
  12.00–13.30
  13.30–15.00
  15.00–16.30

  Kapacita výtvarných dílniček je 50 osob, včetně dětí i doprovodů, proto při koupi vstupenky prosím uvádějte maximálně 1x doprovod zdarma.

  Změna programu vyhrazena.