• Vánoce na Špilberku
  s pohádkami a vánočními zvyky

  Tradiční adventní akci Muzea města Brna na hradě Špilberku pro vás chystáme i letos. Tentokrát vánoční den zpestří novou výstavu výtvarnice Karly Hanušové s podtitulem „Hajundija, zem za zavřenýma očima“. Na sobotu 7. prosince pro vás chystáme pohodový den s pestrým programem, který zabaví děti i jejich rodiče.

  Vánoce na Špilberku s pohádkami a vánočními zvyky: sobota 7. 12. 2019 od 10 do 17 h.

  Na velkém nádvoří se budou hrát pohádky a koledy, na ohni se budou opékat špekáčky a jablíčka a bude se jezdit na konících. U velikého vánočního stromu bude jarmark s řemeslnými výrobky, dobrotami a horkými nápoji. Letos pro vás máme i novinku – tři stánky, na nichž vám hravě předvedeme tradiční české vánoční zvyky. Sami si je budeme moci s dětmi vyzkoušet.

  Uvnitř hradu se děti zabaví v dílničkách, kde si vyrobí drobné ozdoby a dárečky. Otevřené budou i aktuální výstavy „Branky Body Brno“ a „Baron Trenck. Nová tvář legendy“, v nichž zvlášť dospělé zaujmou komentované prohlídky. Samozřejmě bude otevřená i výstava paní Hanušové. Děti se v ní vypraví do pohádkové Hajundije, prohlédnou si malebné obrázky a prozkoumají tajuplný obchůdek jako ze starých časů. Pojďte si k nám zpříjemnit předvánoční čas. Těšíme se na vás!

  Velké nádvoří – program 2019

  10.00 – Zahájení – Vánoční zvyky
  10.30 – Z pohádky do pohádkysoutěž pro děti o ceny
  11.00 – Zvířátka a Petrovštízahrajme si pohádku – REX
  13.30 – Andílcivystoupení dětí Mateřské školy Žižkova
  14.00 – Vánoční čassoutěž pro děti o ceny
  14.30 – Ferda mravenec a brouk PytlíkDivadlo Parnas (sál Ogilvy)
  16.00 – Andílcivystoupení dětí Mateřské školy Žižkova
  16.30 – Ohnivá pohádkaDubia Fortuna
  17.00 – Ukončení

  Program na velkém nádvoří je zdarma.

  Komentované prohlídky:

  • Branky Body Brno: 14.00 (s kurátory Zuzanou Holubovou a Petrem Vachůtem)
  • Baron Trenck: 15.30 (s kurátorem Petrem Vachůtem)

  Venkovní program je přístupný zdarma, do výstav platí běžné vstupné. Do dílniček je samostatné vstupné 20 Kč, nebo jsou zdarma k jakékoli vstupence do hradu. K dispozici je šatna (i pro kočárky), maminkám také kojící místnost. Uvítáme i návštěvníky na vozíčku.