Talking places: Luoghi Parlanti

Výstava Talking Places® je jedním z výstupů mezinárodního festivalu „Svět ve Florencii“ (www.theworldinflorence.com), pětiletého projektu nadace Romualdo Del Bianco Foundation a jejího hnutí Life Beyond Tourism – Travel to Dialogue Movement. Festival představuje jedinečnou příležitost pro občany, studenty vysokých škol a odborníky z celého světa setkat se, vyměňovat si názory a školit se ohledně kulturního dědictví národů jako prostředku pro mír, udržitelnost životního prostředí a sociální soudržnost.

Výstava fotografií Talking Places® autora Luoghi Parlanti si klade za cíl prezentovat širokou škálu kulturních vyjádření míst, zobrazených na interaktivních panelech a popsaných mladými lidmi za pomoci odborníků na světové dědictví.

V Muzeu města Brna, v prostorách hradu Špilberku, je k vidění  výběr z výstavy  Talking Places®, která dosud reprezentovala celkem přes 122 území ve 22 zemích na 4 kontinentech: Arménie, Ázerbájdžán, Kamerun, Čína, Česká republika, Demokratická republika Kongo, Gruzie, Řecko, Kyrgyzstán, Kosovo, Indie, Itálie, Japonsko, Litva, Madagaskar, Mosambik, Polsko, Rumunsko, Rusko (před válkou), Slovensko, Tchaj-wan, Ukrajina.

Mezi sponzorské organizace patří Evropský parlament, Rada Evropy, ministerstva kultury a zahraničních věcí, UNESCO, ICCROM, ICOMOS, region Toskánsko a město Florencie.

Kdy?

Od: Úterý 20.6.2023

Do: Čtvrtek 20.7.2023

Pondělí - Neděle 10:00 - 18:00

Vstupné

Zdarma

Zavřít
Loading...