csČeština
Navigation

Nový prohlídkový okruh na hradě Špilberku

Vše, co jste o Špilberku a Brnu nevěděli, se dozvíte tady.
Hrad Špilberk je objekt, který si od středověku do současnosti prošel mnohými změnami, o kterých většina návštěvníků nemá tušení. Díky novému prohlídkovému okruhu Příběh hradu se s tím ale snadno seznámíte.

Vydejte se s námi na vzrušující cestu staletími a poznejte Příběh hradu.

Spolu s průvodcem se za hezkého počasí podíváte jak do exteriérů hradu, které nabízejí dosud utajené nejkrásnější výhledy na Brno, tak do interiérů hradu.
Unikátní je návštěva prostor, které nebyly dosud veřejnosti zpřístupněny, jako je například Renesanční salonek s jediným zachovaným renesančním oknem nebo tzv. Vlaštovčí hnízdo, společenský prostor vybudovaný v letech druhé světové války pro důstojníky wehrmachtu s původními, krásně zdobenými kachlovými kamny.
Průvodci mají také přichystané nejrůznější zajímavosti a legendy o hradě a postavách s ním spojených.

Začátek prohlídky je na Malém nádvoří hradu:

Komentované prohlídky s průvodcem: podrobný rozpis časů naleznete zde  

Vstupenky na prohlídkový okruh můžete zakoupit na místě na pokladně anebo ONLINE!

Prohlídkový okruh NENÍ BEZBARIÉROVÝ, není vhodný ani s dětskými kočárkem, vstup se psy je zakázán. Jde o fyzicky náročnější trasu, proto doporučujeme sportovní či pohodlnou obuv, v rámci prohlídky je několikrát přechod z interiéru do exteriéru a naopak. Součástí prohlídky nejsou stálé expozice a výstavy.

Příběh hradu – jazykové mutace:

Prohlídky

  • Sraz na prohlídku: na malém nádvoří
  • Délka prohlídky: cca 60 min., prohlídky na sebe nenavazují
  • Výklad průvodce: český jazyk, k dispozici text v 8 jazykových mutacích
  • Prohlídka pro více než 10 osob: v případě zájmu o prohlídku s výkladem v českém či anglickém jazyce pro skupinu nad 10 osob kontaktujte naše průvodce na emailu kasematy@spilberk.cz nebo tel. čísle +420 542 123 614

 

Top