Špilberk bude v únoru žít masopustem!

Po loňské premiéře je tu zase akce ŠPILBERK ŽIJE! Masopustem. V sobotu 10. února od 11.30 do 17.00 si mohou návštěvníci hradu Špilberku užít tu pravou masopustní atmosféru.

K masopustu patří veselí, dobré jídlo a pití, a především masky a maškary. Hlavním bodem celého programu bude tedy od 13.00 žádost a povolení masopustní obchůzky, následný průvod masek po celém areálu hradu, představení tradice a masek a zakončení tradičním porážením kobyly v 17.00. Svůj řeznický um vám představí učňové ze střední školy Charbulova při komentovaném bourání masa hned po zahájení v 11.30. Samozřejmostí budou také po celý den na velkém nádvoří stánky s tradičními pokrmy a nápoji, opékání špekáčků, soutěže pro malé i velké nebo umělecký kovář.

Uvnitř hradu, v Muzeu města Brna, se můžete těšit na speciální tematické komentované prohlídky nebo se vydat do výstavy Lesem, kam každé dítě, které přijde v kostýmu, bude mít vstup ZDARMA. Během celého dne bude samozřejmě možnost navštívit stálé a dočasné výstavy a také prohlídkové okruhy Muzea města Brna bez omezení.

Vstup na akci je ZDARMA.

Program na velkém nádvoří

11:30 Zahájení programu, komentované bourání masa
12:00 Cimbálová muzika Hruška
13:00 Zahájení masopustního průvodu / Příchod masek / Žádost o povolení obchůzky
14:00 Představení masek a významu zvyku na pódiu / Soutěže pro děti i dospělé
15:00 Zpívání s flašinetem a soutěžemi
16:00 Porážení kobyly

V průběhu celého dne budou probíhat komentované vstupy o bourání masa pod taktovkou učňů ze SŠ Charbulova a hrát CM Hruška.

* Změna programu vyhrazena

 

Masopustní prohlídka s degustací zabíjačkových specialit

Tradičně netradiční prohlídka hradu s průvodcem, doplněna 5 degustačními chody zabíjačkových specialit a dechberoucími výhledy na Brno. Na závěr Vás čeká pravé moravské překvapení!

Prohlídky se budou konat v 16:00 a v 18:00 hodin, sraz na malém nádvoří. Vstupenky v hodnotě 499,- můžete zakoupit online nebo na pokladně na malém nádvoří.

Kdy?

Sobota 10.2.2024

11:30-17:00

Místo konání

Velké nádvoří hradu Špilberku

Vstupné

Zdarma

Zavřít
Loading...