• Podílíme se na nové Galerii sportu města Brna

  Nová Galerie sportu města Brna se otevřela 1. listopadu v Městských halách Vodova v Králově Poli. Formou komentovaných prohlídek a besed chce svým návštěvníkům představit historii sportu ve městě.

  V galerii by měli historii sportu objevovat především žáci brněnských mateřských, základních a středních škol a provedou je zkušení historici z Muzea města Brna, ve spolupráci s lektory z Technického muzea v Brně, kteří vyzdvihnou největší lokální sportovní úspěchy. „Sport definuje naše město, stačí si připomenout letošní olympijské hry, na nichž brněnští sportovci kralovali české výpravě v Tokiu. V galerii bychom chtěli mladým lidem ukázat, že díky snaze a píli se sny plní,“ vysvětluje 1. náměstek brněnské primátorky Petr Hladík.

  Galerie sportu navazuje na výstavu BRANKY BODY BRNO z roku 2019 v Muzeu města Brna , která mapovala sto padesát let starou historii organizovaného sportu ve městě.

  Součástí každé prohlídky bude i beseda s některým z bývalých nebo aktivních sportovců. „Jsme rádi, že můžeme spolupracovat s úspěšnými sportovci, kteří se díky svým dovednostem proslavili nejen za hranicemi Brna, ale také České republiky,“ dodává Hladík. Návštěvníci si tak budou moci prohlédnout nejlepší světová vyznamenání našich sportovců. „K vidění bude například bronzová medaile atletky Šárky Kašpárkové z olympijských her v Atlantě z roku 1996, olympijská pochodeň z těchto her, a nebo trofej historicky nejlepšího basketbalového střelce Josefa Jelínka,“ říká Hladík. Výstavu doplní také další poháry, trofeje a dresy brněnských týmů a sportovců.

  „Chtěli bychom touto formou mimo jiné rovněž vzdát poklonu sportovcům, kteří jsou s městem neodmyslitelně spjatí,“ vysvětluje radní města Brna pro sport Jaroslav Suchý.

  zdroj: STAREZ – SPORT, a.s

  Připomeňte si naši výstavu o historii brněnského sportu – BRANKY BODY BRNO