csČeština
Navigation

Stojíme za Ukrajinou.

Jako výraz solidarity s ukrajinským lidem nabízí Muzeum města Brna vstup všem ukrajinským uprchlíkům za symbolickou 1 Kč na veškerou nabídku Národní kulturní památky Hradu a pevnosti Špilberk (dle volné kapacity prohlídek) a Vily Tugendhat (dle volné kapacity prohlídek – je nutné se objednat předem).
Pro vstup stačí předložit ukrajinský cestovní pas nebo občanský průkaz.

 https://ukrajina.brno.cz/

www.spilberk.cz

www.tugendhat.eu

Tvořivé dílničky pro ukrajinské děti

CZ: Muzeum města Brna na Špilberku připravuje pro rodiny s dětmi z Ukrajiny program na každou dubnovou středu. Přijďte se s dětmi rozptýlit a zabavit k nám na hrad. Program bude probíhat od 10 do 13 hodin. Nejprve můžete navštívit výstavu Hračky na hradě, kde najdete několik samoobslužných úkolů a následně vás čeká výtvarná dílna, kde si děti vyrobí jednoduchou hračku. Tento program je ZDARMA pro všechny, kteří na pokladně předloží vízum nebo ukrajinský pas. Zde také obdržíte pásku na ruku, která slouží místo vstupenky.

UK: Музей замку Шпільберк готує програму для родин з дітьми з України, яка відбуватиметься щосереди у квітні. Приходьте з дітьми, щоб відпочити та весело провести час у замку. Програма триватиме з 10:00 до 13:00. Спочатку, у вас є можливість відвідати виставку «Іграшки в замку», де ви знайдете кілька завдань для самостійного виконання. Потім, на вас чекає художня майстерня, де діти можуть змайструвати просту іграшку. Ця програма БЕЗКОШТОВНА для всіх, хто має наявну візу або зможе показати паспорт громадянина України в касі музею. Ви також отримаєте наручний браслет, який і буде виконувати функцію вхідного квитка.

Top