• Komentovaná prohlídka výstavy Jiřího Bieleckého

  Pojďte se seznámit s dílem Jiřího Bieleckého a jeho dobových souputníků. Srdečně vás zveme ve čtvrtek 27. srpna od 16 hodin na hrad Špilberk na komentovanou prohlídku výstavy „Vznášet se a chvět v siločarách přitažlivosti“. Tato výstava, prodloužená v důsledku koronavirové pandemie, mapuje dílo moravského malíře, grafika a tvůrce objektů Jiřího Bieleckého (1929–2000) a řadí jej do širšího kontextu formou dialogu s díly několika myšlenkově blízkých umělců – Dalibora Chatrného, Jana Wojnara, Stanislava Kolíbala a Jiřího Hilmara. Všichni totiž ve svých uměleckých dílech zkoumali účinky přírodních sil.

  Komentovaná prohlídka výstavy „Jiří Bielecki: Vznášet se a chvět v siločarách přitažlivosti“ a představení monografie se koná ve čtvrtek 27. srpna 2020 v 16.00.

  Výstavou provede kurátorka Ilona Víchová z Oddělení dějin umění Muzea města Brna. Komentované prohlídky se zúčastní také autorova rodina – Dana a Jakub Bielečtí.

  Zároveň bude při této příležitosti představena nedávno vydaná monografie „Jiří Bielecki 1929–2000“ (CREATIVO, a.s. / Sophistica Gallery, Praha) s textem Ilony Víchové.

  Kdy: čtvrtek 27. srpna 2020, 16.00
  Kde: 2. patro západního křídla Špilberku, sraz před výstavou