csČeština
Navigation
Načítám Akce
  • 16. dubna 2015

    -

    5. května 2015

  • 9:00

    -

    17:00

Základní umělecká škola PhDr. Zbyňka Mrkose, Brno, Došlíkova 48 je školou s dlouholetou tradicí vzdělávání v uměleckých oborech. Působí v Brně již přes šedesát let. V současnosti  umožňuje zájemcům od pěti let získat základy vzdělání ve čtyřech uměleckých oborech – hudebním, tanečním, literárně dramatickém a výtvarném.

Výstava představí práce žáků, které vznikly v letošním školním roce ve výtvarném oboru pod pedagogickým vedením Jany Blažkové, Kamily Krebs a Lenky Jeřábkové a jejichž společným jmenovatelem je podpora vizuálního myšlení a jedinečného sebevyjádření každého z žáků. V ateliérech základní umělecké školy studenti dostávají příležitost experimentovat se širokou škálou výtvarných prostředků, technik a postupů. Návštěvníci výstavy se proto mohou těšit na kresby, malby, koláže, prostorové práce, sochy, keramiku i animace. Máme radost, že můžeme v reprezentativních prostorách vnějšího jižního křídla hradu ukázat tradiční vysokou kvalitu a úroveň prací žáků ZUŠ, kteří se prostřednictvím výtvarného vyjadřování učí tvořivému přístupu, rozvíjí svou fantazii, představivost i estetické cítění. Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 16. 4. 2015 v 17:00 hodin. Na vernisáži vystoupí žáci hudebního oboru ZUŠ.

Vstupné zdarma. Výstava je otevřena do 5.5. 2015, o víkendech je volně přístupná, ve všední dny lze o zpřístupnění požádat na pokladně hradu.

Špilberk pozvánka 1 MALÁ

Top