csČeština
Navigation
Načítám Akce
 • 8. října 2020

  -

  31. prosince 2020

 • 9:00

  -

  17:00

 • Galerie jih

Dávné časy dětství vám připomeneme na hradě Špilberku na putovní výstavě Retrohrátky. Pokud si rádi hrajete a vzpomínáte, pojďte se k nám spolu s dětmi podívat na slavné hračky z dob minulých. Na co se dřív stály fronty a co kdysi děti nacházely pod stromečkem?

Retrohrátky: od 8. 10. do 31. 12. 2020 na Špilberku.

Uvidíte tu legendární designové hračky československé výroby z období 50. až 80. let 20. století. Přečtete si také spoustu zajímavostí z historie těchto hraček. Většina z nich se dokonce vyrábí dodnes, i když z nových materiálů a modernějšími technologiemi. Jsou mezi nimi třeba slavná céčka, igráčci, nafukovací zvířátka z Fatry nebo stavebnice Merkur. Krom toho si na výstavě prohlédnete také dodnes známé společenské hry, jako například Člověče nezlob se, Dostihy a sázky nebo Kloboučku hop.

Výstava Retrohrátky osloví jak dospělou generaci, která si na ní najde hračky dobře známé z vlastního dětství, tak i dnešní děti. Na Špilberku si zkrátka opět budeme hrát, vždyť v létě jsme tu měli výstavu Kostkohrádky plnou modelů z Lega. Hračky z legendárních kostiček teď v říjnu vystřídají slavné retro hračky. Nová výstava Retrohrátky bude u nás na Špilberku k vidění od 8. října až do konce roku 2020. Srdečně vás zveme!

Vstupné
Výstava je otevřena od úterý do neděle od 9 do 17 hodin.
Prodej vstupenek končí 30 minut před koncem otevírací doby.

Plné vstupné   80 Kč
Snížené vstupné  50 Kč
Rodinné vstupné   185 Kč
Skupiny (od 10 osob)   65 Kč
Organizovaná školní výprava  35 Kč
Děti od 2 do 6 let  10 Kč

Ve výstavě smí být najednou max. 10 osob. Vstup je možný pouze v rouškách. Prosíme o užívání dezinfekce a udržování rozestupů.


Top