csČeština
Navigation
Načítám Akce
  • 23. listopadu 2017

    -

    14. ledna 2018

  • 9:00

    -

    17:00

Myslíte, že jsou videohry plné násilí a že konzole nepatří dětem do ruky? Vše je jinak. Počítačové hry mohou být i pohádkově krásné, dovedou bystřit ducha a rozvíjet fantazii. Dokážeme vám to na nové výstavě Kouzelný svět počítačových her, na níž uvidíte tvorbu tří českých počítačových studií. Hry si i zahrajete – v předpremiéře třeba veselou rošťáckou hru Chuchel.

Nejaktuálnějším výtvarným uměním jsou počítačové hry

V době adventu se Muzeum města Brna tradičně věnuje dětem. Při zimních výstavách jste už měli možnost prohlédnout si dílo Adolfa Borna, Vlasty Švejdové nebo Pavla Čecha. Letošní výstava je výjimečná: muzeum sice zůstává u tvorby pro děti, představí ale práci studií Amanita Design, Paperash a Hangonit, několikrát oceněných na prestižní soutěži Česká hra roku. Počítačovým hrám jako ryze současnému výtvarnému fenoménu se Muzeum města Brna věnuje jako vůbec první velká galerijní instituce u nás. Počítačové hry jsou novou svébytnou oblastí výtvarného umění, vystavené exponáty mají svou výtvarnou hodnotu.  

Výstava Kouzelný svět počítačových her osloví děti i dospělé, ukáže totiž vizuálně atraktivní hry plné zapeklitých hlavolamů. Hned v úvodu výstavy se přenesete do prostředí hry Rememoried od studia Hangonit Vladimíra Kudělky. Ocitnete se pod hvězdnou oblohou v měnící se noční krajině. V další místnosti zase vstoupíte do fantaskního města hry Dark Train od studia Paperash. Tým výtvarníků pod vedením Vojtěcha Vaňka z brněnské FaVU zhotovil herní krajinu z papírových, ručně vystřihovaných modelů, ze kterých hra vznikla metodou ploškové animace. Uvidíte papírové modely a videa z jejich výroby, tištěné záběry ze hry navíc doplňují technické výkresy.

Ve výstavě je spousta veselých lákadel pro děti

Největší místnost výstavy patří studiu Amanita Design a jeho hrám Samorost 3 a Chuchel. V Samorostu projdete tajemnými planetami a hlubokými lesy, prohlédnete si jejich modely i náčrty herních ilustrací. V nové hře Chuchel zase řádí poťouchlý Chuchel. Ukáže se vám na několika obrázcích a animacích včetně zvuků. Kdo že je Chuchel? Takový malý chlupatý trpaslík s kulatým tělíčkem a elegantní oranžovou čepicí. V jeho povaze se spojuje otravnost malého dítěte s naivitou psa a protivností opice, takže vás bude občas štvát a někdy vás naopak rozesměje. Amanita Design hru Chuchel uvede až v roce 2018, na Špilberku si ji užijete v čestné předpremiéře.

Expozice představí výtvarnou stránku her a zároveň ukáže, jak vznikají. Přitom je hravá a zábavná: děti v ní najdou blikající město s prolézačkou, obří bludiště sestavené z herních výjevů nebo stezku s hravými úkoly. Hry si navíc můžete přímo vyzkoušet. Chuchel nadchne nejmenší děti, ale Dark Train nebo Rememoried zaujme i odrostlejší návštěvníky. Pojďte si je zahrát!

Edukační program pro školy ve výstavě Kouzelný svět počítačových her

Omlouváme se, edukační programy k výstavě Kouzelný svět počítačových her jsou v posledním týdnu výstavy již obsazené (9.-12.ledna), a to dopoledne i odpoledne.

Staňte se trpaslíkem a vydejte se na dobrodružnou cestu spolu s bytostmi, které vystoupily z obrazovky a čekají na děti na začarované planetě! V edukačním programu nahlédneme pod pokličku vzniku kreativních videoher – prozkoumáme, které tvůrčí postupy čeští výtvarníci a animátoři používají, čím se inspirují. Pohrajeme si s vlastní fantazií, vyzkoušíme nejnovější kreativní počítačové hry, budeme si vyprávět. Který příběh malé návštěvníky zaujme?

Cílová skupina: MŠ – předškoláci, 1. a 2. stupeň ZŠ

Délka programu: 60-90 minut

Vstupné: Kč 50,-/účastník programu

Objednávky: Barbora Svátková, tel.: 542 123 635, e-mail: svatkova@spilberk.cz

Dotazy netýkající se edukačního programu prosím směřujte na muzeum.brno@spilberk.cz

 

 Otevírací doba a vstupné

úterý – neděle 9.00–17.00 hodin

Plné vstupné                                                                     90,- Kč
Snížené vstupné                                                               50,- Kč
Rodinné vstupné                                                            205,- Kč
Skupiny (od 10 osob)                                                      70,- Kč
Organizovaná školní výprava                                         35,- Kč
Mateřská škola                                                                25,- Kč
Děti od 2 – 6 let                                                               10,- Kč
Lektorský program                                                          50,- Kč

loga PC black

Top