csČeština
Navigation
Načítám Akce
 • 18. června 2020

  -

  30. srpna 2020

 • 9:00

  -

  17:00

 • Galerie jih

Kostkohrádky

Vemte děti (ať už věkem či duší) a pojďte se na hrad Špilberk podívat, co všechno se dá postavit z kostiček Lega. Zveme vás na hravou výstavu věnovanou právě této legendární stavebnici. Rozhodně bude bavit i ty nejmenší návštěvníky. Uvidíte na ní několik desítek předmětů složených z různých typů Lega od 60. let 20. století až po současnost.

Všechny nám na Špilberk zapůjčil pan sběratel Karel Kovář, který všechny hračky sám naplánoval a sestavil z kostiček.

Najdete mezi nimi osobní, závodní a nákladní auta, motocykly, jeřáby, bagry a stavební stroje, letadla, vrtulníky a samozřejmě spoustu vláčků, historických i moderních. Ve výstavě najdete hned dva modely kolejiště, jeden dokonce i s nadzemní dráhou. Největším exponátem je model hradu Špilberku seskládaný z Lega speciálně pro tuto výstavu. Pan Kovář si přitom Lego oblíbil, až když šel jednou nakupovat s vnučkou. Společnost lego vznikla v roce 1932 v Dánsku a dnes má pobočky po celém světě. Za rok vyrobí přibližně 20 miliard kostek, tedy asi 600 dílků za vteřinu.

Obří model hradu Špilberku z kostiček Lega

Jupí! Po uvolnění hygienických pravidel jsme do výstavy přidali hrací koutek pro děti. S kostičkami Lega si tam budou moci pohrát a postavit cokoli podle vlastní fantazie. Teď začínají ty pravé kostkohrátky! Nebo Kostkohrádky?

Hrací stolek s Legem ve výstavě Výtvory z Lega na hracím stolku

Vstupné

Výstava je otevřena od úterý do neděle od 9 do 17 hodin.
Prodej vstupenek končí 30 minut před koncem otevírací doby.

Plné vstupné 60 Kč
Snížené vstupné  40 Kč
Rodinné vstupné 140 Kč
Skupiny (od 10 osob) 50 Kč
Organizovaná školní výprava 30 Kč
Děti od 2 do 6 let 10 Kč

Top