Českomoravská myslivecká jednota ku příležitosti stého výročí založení připravila soutěže pro školy, kterých se můžete zúčastnit až do 31. 12. 2023!

 

MŠ a první stupeň ZŠ

V rámci prohlídky výstavy 100 let ČMMJ mají děti možnost soutěžit s lišákem Hubertem. Soutěž je zaměřená na zvěř, přírodu a také zdravé hospodaření v přírodě a kvalitní potraviny. Účastníci dostanou na pokladně za odměnu pexesa a tužky s vyřezanými motivy zvěře.

 

Druhý stupeň ZŠ

Kolektivní soutěž bude spuštěna od října 2023 a bude zaměřena na hospodaření člověka v přírodě a jeho vztah ke zvěři v průběhu dějin. Bude kombinovat informace z výstavy 100 let ČMMJ a kvíz, který bude k dispozici pod QR kódem. Pro vítěze bude připraven vstup s odborným výkladem na jinak nepřístupná místa spojená s myslivostí v rámci školního výletu a další drobné ceny pro účastníky.

 

SŠ, Gymnázia

Od října soutěž v samostatné odborné práci na vybrané téma, pro které se studenti mohou inspirovat ve výstavě 100 let ČMMJ:

  1. Patří velcí predátoři (rys, vlk, medvěd) do české krajiny?
  2. Jaká je úloha myslivců v současné společnosti?
  3. Jak může myslivost přispět k odpovědnému přístupu člověka k přírodě?

Hlavní cena bude kompletní outdoorové oblečení včetně dalekohledu a další drobné ceny pro účastníky. Nejlepší práce bude otištěna v časopisu Myslivost.

Zavřít
Loading...