csČeština
Navigation
Vážení návštěvníci,
od pátku 18. prosince 2020 jsou pro veřejnost zavřené veškeré interiéry hradu Špilberku v souladu s aktuálními opatřeními proti šíření nemoci Covid-19. Týká se to aktuálních výstav Gustav Krum: Ilustrace, Evropan Adolf Loos a Retrohrátky, Chrámu kamene, kasemat, rozhledny a všech stálých výstav. Přístupný zůstává pouze venkovní areál hradu.

Dear visitors,
since Friday 18 December 2020, the Špilberk castle interiors are closed to the public due to current measures against the spread of Covid-19. The closure involves the temporary exhibitions Gustav Krum: Illustrations, Adolf Loos, the European and „Retrohrátky“, Temple of the Stone, the Casemates and the lookout tower as well as all the permanent exhibitions. The outside castle area remains open.

spilberk virtualnechrám kamene


Aktuality

 • PF 2021

  Do nového roku 2021 vám přejeme mnoho zdraví a klidu a především světlo naděje, které jen tak nezhasne.

 • Fotogalerie: Špilberk žil i po Bílé hoře

  O víkendu 12. a 13. září jsme na hradě měli naši největší tradiční akci roku: Špilberk žije i po Bílé hoře. Osmý ročník události se moc povedl. Kromě pěkných vzpomínek máme i spoustu fotek, koukejte na fotogalerii.

 • Sborník Forum brunense 2019

  Sborník Forum Brunense shrnuje vše, čím se v uplynulém roce zabývali odborníci Muzea města Brna. Dočtete se např. o brněnské atletice, o špilberských vodojemech i zdejších vězeňských celách a o mnohém dalším.

 • Vize modernosti: Rudolf Sandalo

  Fotografie Rudolfa Sandala jsou výjimečným dokladem československé meziválečné architektury. Naše nová publikace v česko-anglické mutaci zachycuje nejen vynikající fotografické dílo, ale i málo známý životní příběh Rudolfa Sandala.


UPOZORNĚNÍ: Měnínská brána s expozicí Muzea hraček je od ledna 2020 uzavřena pro veřejnost z důvodu plánované rekonstrukce. Více informací zde.
UPOZORNĚNÍ: Sbírkový fond oddělení dějin architektury je od 3. 12. 2018 do odvolání z technických důvodů pro badatele uzavřen.

Možnosti prohlídek

vstupneNa hradě Špilberku nečekejte klasický prohlídkový okruh po komnatách s portréty dávných majitelů. Špilberk byl totiž přebudován na pevnost a dnes je sídlem muzea. Proto zde kromě expozic a výstav můžete navštívit kasematy, jihozápadní bastion a rozhlednu.

Více informací

Otevírací doba

Celý rok máme na Špilberku otevřeno od 9.00 do 17.00 hodin. V letních měsících i v pondělí. Další podrobnosti a informace o otevírací době dočasných výstav najdete zde na stránce.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vyberte si z klasického, zlevněného nebo rodinného vstupného. Liší se i podle okruhů, výstav a expozic. Za zvýhodněnou cenu si také můžete projít úplně všechno, co hrad Špilberk nabízí.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se dostanete různými cestami – stačí vždy mířit nahoru. Vyrazit můžete z ulic Husovy, Pellicovy, Gorazdovy nebo Údolní. Do areálu hradu vejdete branami na východní i západní straně.

Více informací

Kasematy

O nové BrnoTop