csČeština
Navigation
Vážení návštěvníci,
od pondělí 12. října 2020 jsou pro veřejnost až do odvolání uzavřeny veškeré interiéry hradu Špilberku v souladu s aktuálním nařízením vlády proti šíření nemoci Covid-19. Týká se to aktuálních výstav Evropan Adolf Loos a Retrohrátky, Chrámu kamene, kasemat, rozhledny a všech stálých expozic. Venkovní areál hradu zůstává přístupný.

Dear visitors,
since Monday 12 October 2020 until further notice, the Špilberk castle interiors are closed for public due to government restrictions against the spread of Covid-19. The closure involves the current exhibitions "Adolf Loos, the European" and "Retrohrátky", "Temple of the Stone", the Casemates and the lookout tower as well as all the permanent exhibitions. The outside castle area remains open.

spilberk virtualnechrám kamene


Aktuality

 • Fotogalerie: Špilberk žil i po Bílé hoře

  O víkendu 12. a 13. září jsme na hradě měli naši největší tradiční akci roku: Špilberk žije i po Bílé hoře. Osmý ročník události se moc povedl. Kromě pěkných vzpomínek máme i spoustu fotek, koukejte na fotogalerii.

 • Mies v Brně / Villa Tugendhat

  Muzeum města Brna, které kromě hradu Špilberku spravuje také vilu Tugendhat, se podílí na nové výstavě v Domě umění. Muzejní kurátoři D. Černoušková a J. Chatrný tam připravili výstavu „Mies v Brně / Villa Tugendhat“. K vidění je až do 15. 11. 2020.

 • sborník Forum brunense 2019

  Sborník Forum Brunense shrnuje vše, čím se v uplynulém roce zabývali odborníci Muzea města Brna. Dočtete se např. o brněnské atletice, o špilberských vodojemech i zdejších vězeňských celách a o mnohém dalším.

 • Vize modernosti: Rudolf Sandalo

  Fotografie Rudolfa Sandala jsou výjimečným dokladem československé meziválečné architektury. Naše nová publikace v česko-anglické mutaci zachycuje nejen vynikající fotografické dílo, ale i málo známý životní příběh Rudolfa Sandala.


Bistro Babinský má momentálně zavřeno, ale venkovní výdejní pultík s dobrou kávou, horkým moštem, něčím sladkým, ale i tradičním slaným s kváskovým chlebem je pro vás otevřen.
čtvrtek 14.00–18.00
pátek 14.00–18.00
sobota 12.00 –18.00
neděle 11.00 - 18.00
Více informací naleznete na facebooku Bistra Babinský.

UPOZORNĚNÍ: Měnínská brána s expozicí Muzea hraček je od ledna 2020 uzavřena pro veřejnost z důvodu plánované rekonstrukce. Více informací zde.
UPOZORNĚNÍ: Sbírkový fond oddělení dějin architektury je od 3. 12. 2018 do odvolání z technických důvodů pro badatele uzavřen.
Zvonkohra je z technických důvodů mimo provoz. Děkujeme za pochopení.
The carillon is out of order due to technical reasons. Thank you for understanding.

Možnosti prohlídek

vstupneNa hradě Špilberku nečekejte klasický prohlídkový okruh po komnatách s portréty dávných majitelů. Špilberk byl totiž přebudován na pevnost a dnes je sídlem muzea. Proto zde kromě expozic a výstav můžete navštívit kasematy, jihozápadní bastion a rozhlednu.

Více informací

Otevírací doba

Celý rok máme na Špilberku otevřeno od 9.00 do 17.00 hodin. V letních měsících i v pondělí. Další podrobnosti a informace o otevírací době dočasných výstav najdete zde na stránce.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vyberte si z klasického, zlevněného nebo rodinného vstupného. Liší se i podle okruhů, výstav a expozic. Za zvýhodněnou cenu si také můžete projít úplně všechno, co hrad Špilberk nabízí.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se dostanete různými cestami – stačí vždy mířit nahoru. Vyrazit můžete z ulic Husovy, Pellicovy, Gorazdovy nebo Údolní. Do areálu hradu vejdete branami na východní i západní straně.

Více informací

Kasematy

O nové BrnoTop