csČeština
Navigation

léto na Špilberku 2021chrám kamene


Aktuality

 • Jak žil Špilberk letos pověstmi

  Co všechno se dělo tento víkend na Špilberku? Ohlédněte se s námi za velkolepou originální hradní akcí, která se letos konala už podeváté.

 • NAJDI KRÁLOVSKÉ DARY: Zlom zakletí Špilberku!

  Chcete pomoct moudrému králi získat zpět ztracené královské dary? Nyní můžete – s interaktivní omalovánkou na příjemné procházce kolem Špilberku.

 • 2. MÍSTO NA GLORIA MUSAEALIS
  ZA KNIHU EVROPAN ADOLF LOOS.
  NEJEN BRNĚNSKÉ STOPY

  Muzeum města Brna na stupních vítězů. Už potřetí jsme se stali držiteli ocenění Gloria musaealis v kategorii Muzejní publikace roku.

 • 140 let od zpřístupnění kasemat veřejnosti

  Špilberské kasematy jsou otevřené už 140 let. Zveme vás na výstavu o historii provázení v kasematech – až do konce roku 2021.

spilberk virtualne


UPOZORNĚNÍ: Měnínská brána s expozicí Muzea hraček je od ledna 2020 uzavřena pro veřejnost z důvodu plánované rekonstrukce. Více informací zde.

Možnosti prohlídek

vstupneNa hradě Špilberku nečekejte klasický prohlídkový okruh po komnatách s portréty dávných majitelů. Špilberk byl totiž přebudován na pevnost a dnes je sídlem muzea. Proto zde kromě expozic a výstav můžete navštívit kasematy, jihozápadní bastion a rozhlednu.

Více informací

Otevírací doba

Celý rok máme na Špilberku otevřeno od 9.00 do 17.00 hodin. V letních měsících i v pondělí. Další podrobnosti a informace o otevírací době dočasných výstav najdete zde na stránce.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vyberte si z klasického, zlevněného nebo rodinného vstupného. Liší se i podle okruhů, výstav a expozic. Za zvýhodněnou cenu si také můžete projít úplně všechno, co hrad Špilberk nabízí.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se dostanete různými cestami – stačí vždy mířit nahoru. Vyrazit můžete z ulic Husovy, Pellicovy, Gorazdovy nebo Údolní. Do areálu hradu vejdete branami na východní i západní straně.

Více informací

Kasematy

O nové BrnoTop