csČeština
Navigation

chrám kameneAktuality

 • Kulturní akce na Špilberku

  Kompletní přehled všech kulturních akcí, které vás letos čekají na hradě Špilberku! Opera, divadlo, koncerty všech žánrů, letní kino – výběr je opět bohatý.

 • Špilberk žije i po Bílé hoře

  Naše největší událost roku je tu! Srdečně vás zveme s dětmi a celou rodinou na akci „Špilberk žije i po Bílé hoře“. Čeká vás spousta zábavy a dobového programu. Kdy? O víkendu 12. a 13. září 2020!

 • Koncerty na letní scéně na Špilberku 2020

  Letní scéna na východních hradbách Špilberku i tento rok hostí skoro každý den filmová promítání. Kromě letního kina vás tu ale během celých prázdnin čekají každý týden také koncerty!

 • Mezinárodní hudební festival Špilberk 2020

  Letos naštěstí nepřijedeme o Mezinárodní hudební festival Špilberk v režii Filharmonie Brno. Zveme vás na již 21. ročník! Konat se bude od 11. do 21. 8. 2020. Čeká vás sedm večerů na velkém nádvoří.


spilberk virtualne


UPOZORNĚNÍ: Měnínská brána s expozicí Muzea hraček je od ledna 2020 uzavřena pro veřejnost z důvodu plánované rekonstrukce. Více informací zde.
UPOZORNĚNÍ: Sbírkový fond oddělení dějin architektury je od 3. 12. 2018 do odvolání z technických důvodů pro badatele uzavřen.

Možnosti prohlídek

vstupneNa hradě Špilberku nečekejte klasický prohlídkový okruh po komnatách s portréty dávných majitelů. Špilberk byl totiž přebudován na pevnost a dnes je sídlem muzea. Proto zde kromě expozic a výstav můžete navštívit kasematy, jihozápadní bastion a rozhlednu.

Více informací

Otevírací doba

Celý rok máme na Špilberku otevřeno od 9.00 do 17.00 hodin. V letních měsících i v pondělí. Další podrobnosti a informace o otevírací době dočasných výstav najdete zde na stránce.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vyberte si z klasického, zlevněného nebo rodinného vstupného. Liší se i podle okruhů, výstav a expozic. Za zvýhodněnou cenu si také můžete projít úplně všechno, co hrad Špilberk nabízí.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se dostanete různými cestami – stačí vždy mířit nahoru. Vyrazit můžete z ulic Husovy, Pellicovy, Gorazdovy nebo Údolní. Do areálu hradu vejdete branami na východní i západní straně.

Více informací

Kasematy

O nové Brno