csČeština
Navigation

léto na Špilberku 2021


Vážení návštěvníci,
oznamujeme vám, že v souvislosti s konáním IGNIS BRUNENSIS – přípravou ohňostrojů ze Špilberku, bude ve dnech 26. 6., 3. 7., 7. 8. a 14. 8. 2021 omezen provoz hradu a uzavřen příchod branou z Úvozu. Vstup bude umožněn přes Severní dvůr, kam vás nasměrují šipky. Výstavní prostory budou otevřeny do 16.00, poté bude celý hrad uzavřen. Náhradní přístup do hradu bohužel není bezbariérový a není vhodný pro kočárky.
Děkujeme za pochopení.

Dear visitors,
We would like to inform you that in due to holding IGNIS BRUNENSIS event at castle Špilberk – mainly the preparation of fireworks from Špilberk, the operation of the castle will be limited on 26 June, 3 July, 7 August and 14 August 2021 and the arrival by a gate from the street Úvoz will be closed. Access will be made via the Northern courtyard, where you will be directed by arrows. The exhibitions and public areas will be open until 16.00, after which the entire castle will be closed.
Thank you for your understanding

chrám kamene


Aktuality

 • Příběh hradu

  Nový prohlídkový okruh! Vydejte se s námi na vzrušující cestu staletími a poznejte Příběh hradu. Kdy? 4. 7., 31. 7. a 28. 8. 2021.

 • 2. MÍSTO NA GLORIA MUSAEALIS
  ZA KNIHU EVROPAN ADOLF LOOS.
  NEJEN BRNĚNSKÉ STOPY

  Muzeum města Brna na stupních vítězů. Už potřetí jsme se stali držiteli ocenění Gloria musaealis v kategorii Muzejní publikace roku.

 • Nová publikace o Adolfu Loosovi

  Publikace volně navazuje na starší titul Brněnské stopy Adolfa Loose (2010). Přináší množství zcela neznámých a doposud nezveřejněných badatelských poznatků v rámci systematické výzkumu, které přineslo uplynulé desetiletí.

 • 140 let od zpřístupnění kasemat veřejnosti

  Špilberské kasematy jsou otevřené už 140 let. Zveme vás na výstavu o historii provázení v kasematech – až do konce roku 2021.

spilberk virtualne


UPOZORNĚNÍ: Měnínská brána s expozicí Muzea hraček je od ledna 2020 uzavřena pro veřejnost z důvodu plánované rekonstrukce. Více informací zde.

Možnosti prohlídek

vstupneNa hradě Špilberku nečekejte klasický prohlídkový okruh po komnatách s portréty dávných majitelů. Špilberk byl totiž přebudován na pevnost a dnes je sídlem muzea. Proto zde kromě expozic a výstav můžete navštívit kasematy, jihozápadní bastion a rozhlednu.

Více informací

Otevírací doba

Celý rok máme na Špilberku otevřeno od 9.00 do 17.00 hodin. V letních měsících i v pondělí. Další podrobnosti a informace o otevírací době dočasných výstav najdete zde na stránce.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vyberte si z klasického, zlevněného nebo rodinného vstupného. Liší se i podle okruhů, výstav a expozic. Za zvýhodněnou cenu si také můžete projít úplně všechno, co hrad Špilberk nabízí.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se dostanete různými cestami – stačí vždy mířit nahoru. Vyrazit můžete z ulic Husovy, Pellicovy, Gorazdovy nebo Údolní. Do areálu hradu vejdete branami na východní i západní straně.

Více informací

Kasematy

O nové BrnoTop