Navigation
Načítání akcí
 • Čtvrtek 25

  Srpen 2016

  -

  Pátek 23

  Září 2016

 • Od 10:00

  -

  Do 18:00

 • Hrad Špilberk

  Galerie Jih,

Upozornění: Dne 28.9. 2016 budou z důvodu konání operního představení Carmen stálé expozice, přechodné výstavy a rozhledna mimořádně uzavřeny již ve 14:30. Prodej vstupenek bude ukončen již ve 14 hodin. Provoz kasemat zůstává nezměněn. 

Žáci a studenti Ateliéru Studánka v Brně připravují na konec léta další výstavu  s názvem Tajuplné prolínání, která volně naváže na červnový motýlí happening na zámku Belcredi. Návštěvníci budou prostřednictvím rozmanitých obrazů, soch a masek vpuštěni do tajemných snů daleko, velmi daleko…

Výstava návštěvníkům nabídne velkoformátové a plastické obrazy vybízející k prozkoumání nejen očima, ale i naší imaginací. Budete moci nahlédnout do světa bohů, jenž stále bdí nad nehmotným světem lidí, zvířat a tajuplných bytostí. Uslyšíte jejich myšlenky, ucítíte jejich nepostradatelnou magičnost, navedou vás do labyrintu, kde je hranice mezi sny a skutečností neviditelná. Dětské prolínání námětů přesahuje nejen naši představivost, ale i formáty těch největších rámů, které záměrně nerespektují ohraničený prostor rámu. Tak se prosím nelekejte, až uvidíte nějakého papírového tvora, jak natahuje ruku ke kolemjdoucím lidem.

Vernisáž se uskuteční 25. srpna v 17 hodin. Na Špilberku bude výstava k vidění až do 23. září.