• Výstava Ateliéru Studánka na Špilberku

  Zveme vás na výstavu papírových grafik, soch a jiných objektů, linorytů, obrazů vytvořených tupovanou technikou a mnohého dalšího. Všechno pochází z brněnského Ateliéru Studánka. Spolupracují v něm malí, velcí i největší a navzájem si pomáhají, doplňují své odezírání a vzájemně se inspirují.

  Letem světem, někdy pěšky, vezmem si i koloběžky!

  Obzvlášť těm největším svědčí, když se mohou při své tvorbě naučit nebojácnosti těch menších. Děti totiž nemají strach tvořit podle toho, co vidí ve skutečnosti i ve své fantazii. Svět je v očích žáků Ateliéru Studánka obrovský, tak různorodý, barevný i černobílý. A každý pohled jednotlivého výtvarníka je otištěn v dílech, které si můžete na výstavě prohlédnout. Tvorba tohoto výjimečného ateliéru je rozsáhlá, a proto je potřeba mít alespoň koloběžku, aby nohy nebolely a abyste stihli vše zhlédnout i uslyšet. Promlouvá k vám široká škála tvořivosti, barevnosti, technik a dalších jiných výtvarných projevů.

  Výstava Ateliéru Studánka je k vidění od 3.9. do 27.9.2019 na Špilberku.

  V letošním roce tvořili žáci Ateliéru Studánka obrovské objekty. Na každém z nich uvidíte jiné pohledy, někdy tvůrci vpluli do hlubin moře, někdy vzlétli do nebes a jindy zase do hlubin své vlastní skryté fantazie.

  Na nádvoří a kolem hradu uvidíte papírové sochy. Každá socha má své poslání. Papírový objekt Krajta výtvarná je černo-šedo-bílo-stříbrná vzdálená příbuzná australského duhového hada, stvořitele světa. A kdo stvořil stvořitele? „No, to my sice nevíme, na taková tajemství je člověk krátký, ale tvořit umíme. A tak vznikl dlouhý had, přesněji krajta kreslička,“ zní z Ateliéru Studánka. A co všechno potřebuje tvořitel takové krajty? No, to chce tak tři kilometry dlouhý papír. Ale kde ho vzít? „Bratranec z Austrálie nepomohl, tam mají málo stromů, tak jsme zavolali až do Slovinska, kde nám papír vyrobili. Museli jsme pořídit na takovou těžkou roli jeřáb a 12 zdatných chlapů, aby nám obrovskou roli papíru převezli co nejblíže k ateliéru. A tak vznikla krajta kreslička ochránkyně umění,“ prozrazují žáci ateliéru. Pojďte si prohlédnout jejich krásná díla.

  Výstava je otevřená od úterý do neděle od 9 do 17 hodin.