• Unterreise / Ztracené písně

  Unterreise / Ztracené písně je site-specific inscenace, která spojuje projekci fotografií s interpretací klasické hudby. Nové spojení dá vyniknout opernímu přednesu i skličujícímu prostoru špilberských kasemat zcela výjimečným způsobem. Návštěvníky čeká silný zážitek – budou přímo uprostřed dění. Za tímto experimentálním audiovizuálním představením stojí slovenská umělecká skupina Denkzeug, jejichž performance již zhlédli diváci v Bratislavě. Nyní ji Muzeum města Brna zve na hrad Špilberk, pro jehož kasematy umělci nastudují výběr Schubertových písní a doprovodí je hrou na kytaru a dosud nikdy nevyřčenou výpovědí vězně z 18. století.

  Zveme vás na představení Unterreise / Ztracení písně dne 17. května od 19 hodin.

  Netradiční performance rozšíří realitu o metaforickém putování anonymní postavy Unterreise. Prostor temných kasematních chodeb nechá vyznít témata samoty, ztrát a hledání. Kasematy jako historický relikt a místo někdejšího žaláře se při multimediálním představení Unterreise promění na prostor příběhů a fantazií.

  KDY: 17. května od 19 do 21 h

  KDE: kasematy na Špilberku

  Vstupné:
  plné vstupné: 250 Kč
  snížené vstupné (studenti, senioři): 150 Kč

  Nedoporučujeme pro děti a mládež pod 18 let.

  Počet míst je omezen, rezervace neprovádíme. Vstupenky se však dají koupit dopředu na pokladnách na hradě Špilberku (platba hotově i kartou) a na pokladně na Měnínské bráně, Měnínská 7 Brno (pouze hotově). V den akce bude pokladna v kasematech mimořádně otevřena až do 19.00 hodin.

  Sledujte událost na facebooku