Navigation

Stálé expozice na hradě Špilberku

žalář národů 056 foto Milos Strnad

Špilberk – žalář národů

Špilberk jako pověstný žalář habsburské monarchie proslulý po celé Evropě. Vedle známých zločinců je hlavní pozornost věnována osudům vězňů, jejichž jediným proviněním bylo úsilí o změnu politických poměrů. Připomenuta je zde i doba nacistické okupace, kdy se v letech 1939-1940 stal Špilberk věznicí brněnského gestapa.

více informací…

Od hradu k pevnosti 032 foto Milos Strnad

Špilberk – Od hradu k pevnosti

Jedinečná možnost poznat stavební vývoj a osud hradu Špilberku od jeho počátků přes barokní přestavbu až do vzniku jeho současné podoby v 19. století. Část expozice je věnována zajímavým nálezům z hradní studny a cisterny na velkém nádvoří.

více informací…

IMG_3321

Vulcanalia

Unikátní expozice, která představí historii a současnosti ohňostrojného umění. Návštěvníci se setkají s archetypem ohně, základy hermetismu a alchymie, s počátky vzniku a výroby ohňostrojných efektů a komponovaných ohňostrojů.

více informací…

Brno na Špilberku 008 foto Milos Strnad

Brno na Špilberku

Historická expozice přibližující významné momenty z historie Brna od první zmínky o městě z roku 1091 až po vznik tzv. Velkého Brna v dubnu 1919.

více informací…

Od renesance 012 foto Milos Strnad

Od renesance po modernu

PŘEDSTAVENÍ UMĚLECKÝCH SBÍREK MUMB S KRÁTKÝM KOMENTÁŘEM PROBÍHÁ VŽDY V 11,00 A 14,00

Stálá expozice výtvarného umění představuje veřejnosti výběr z nejvýznamnějších uměleckých sbírek Muzea města Brna ve dvou samostatných okruzích, vymezených časovým rozpětím od roku 1570 do roku 1945.

více informací…

galerie2 008 foto Milos Strnad kopie

Od moderny po současnost

PŘEDSTAVENÍ UMĚLECKÝCH SBÍREK MUMB S KRÁTKÝM KOMENTÁŘEM PROBÍHÁ VŽDY V 11,00 A 14,00

Nová stálá expozice na Špilberku mapuje brněnskou výtvarnou scénu v období od konce druhé světové války po současnost.

více informací…

IMG_3306

O nové Brno

Brněnská architektura 1919 – 1939  - výjimečná expozice přibližuje moderní architekturu města s jeho atmosférou v době, kdy Brno zažívalo obrovskou konjunkturu a stalo se významným hospodářským a administrativním centrem mladého Československa.

více informací…