Navigation

Kulturní akce na Špilberku v roce 2017

 

Aam_2016_MWecker__024

Svatební víkend na Špilberku  4. – 5. listopadu 2017

Představujete si váš Velký den s vaším milým, ale netušíte, kdo vaše sny dovede splnit? Zveme vás na Svatební víkend na Špilberku. V komorní atmosféře se seznámíte s koordinátory i dodavateli a prohlédnete si místa, kde si můžete říct vaše „ano“.

tajemne-vanoce-025

Vánoce na Špilberku   9. prosince 2017

Výčet událostí na hradě Špilberku tradičně završí adventní akce pro děti. Čeká vás vánoční program na velkém nádvoří i uvnitř ve výstavách. Nebudou chybět ani stánky, dílničky, divadélka, opékání buřtů či krásný vánoční strom. Pojďte si na Špilberk udělat před Vánoci pohodový a klidný den. 

 

Akce po termínu konání

JK_gormag_300dpi

Jeden kmen – open air festival   23. září 2017

„Jediný sen je silnější, než tisíce skutečností.“ J. R. R. Tolkien
Než se však všechny sny budou moci splnit, ještě to chvíli potrvá. Již teď vám ale můžeme poradit, abyste si naplánovali v září cestu na hrad Špilberk. Neboť právě tam se v onen den otevře brána do světa Jednoho kmene a my chceme, abyste u toho byli také.

spilberk-zije-v-pohadce-02-01

Špilberk žije řemeslem!   9. – 10. září 2017

Hrad Špilberk vám už popáté otevře všechny své útroby. Tentokrát ožije řemeslem. Na vlastní oči (a ruce) poznáte práci středověkých cihlářů, kameníků, stavitelů, kovářů a dalších šikovných řemeslníků, bez nichž by Špilberk nikdy nevznikl. Opět se můžete těšit na příjemný hravý víkend se zábavou pro celou rodinu po celém hradě i ve výstavě Stavba jako Brno.

bn5big

Koncert Blackmore’s Night 11. srpna 2017

Do České republiky se po roce vrací Ritchi Blackmore se svým projektem BLACKMORE’S NIGHT. Vydejte se na tajuplnou cestu s BLACKMORE’S NIGHT  v rámci koncertů na Špilberku.

IMG_9024

Špilberk Balkannn! 12. srpna 2017

Zbrusu nový festival Špilberk Balkannn proběhne na krásném nádvoří hradu Špilberk a v přilehlých zákoutích. Uslyšíte kapely Dubioza Kolektiv, Russkaja, Bohemian Betyars, Circus Brothers, MALALATA.

IMG_2437

Mezinárodní hudební festival Špilberk   13. – 25. srpna 2017

Filharmonie Brno pořádá mnoho festivalů a mezi nimi i jeden na Špilberku. Pojďte si vychutnat vážnou hudbu v provedení světoznámých filharmoniků.

nabucco-spilberk-2016_mwecker-mumb-07

Operní představení Národního divadla Brno Nabucco   31. srpna 2017

Krásné sbory, sugestivní hudební zpracování, nádherná výprava. Dílo  pojednávající o osvobození Židů z babylonského zajetí se slavným Va, pensiero, nejpopulárnějším sborem 19. století.

15

Operní představení Národního divadla Brno La Gioconda   2. září 2017

Temné uličky zimních Benátek na počátku 17. století se všudypřítomnými špehy inkvizice se stanou pozadím pro operní premiéru roku 2017 a její tragický příběh vášnivé a nenaplněné lásky, nenávisti, zrady a pomsty. Amilcare Ponchielli (1834-1886)  je autorem 10 oper, z nichž právě La Gioconda je dodnes uváděna.

více informací

14844

Operní představení Národního divadla Brno Tosca    29. srpna 2017

Je obětování z lásky vysvobozující?  Vášnivý a jak jinak tragický příběh, typický pro velkou italskou romantickou operu, zpěvačky Toscy, malíře Cavaradossiho a policejního šéfa barona Scarpii již více než 100 let strhává publikum celého světa.

la-traviata-spilberk-mwecker_mumb-03

Operní představení Národního divadla Brno La traviata    4. června, 16. září 2017

Dojemný příběh slavné pařížské kurtizány 19. století.  Dvojnásobná držitelka Ceny Thálie  Jana Šrejma Kačírková  v klasické inscenaci jedné z Verdiho nejslavnějších oper.

DSC_62401

Letní kino na Špilberku  červenec – srpen 2017

Legrační komedie, oblíbené klasiky, aktuální české filmy i kasovní trháky – na špilberských hradbách můžete odpočívat při sledování pestré škály filmů. Slibujeme dobrou cenu a ještě lepší výhled. Kromě letního kina jsou v plánu každý čtvrtek také nejrůznější koncerty.

carmen

Operní představení Národního divadla Brno Carmen   8. července, 3. září 2017

Klasický příběh vášnivé cikánské dívky Carmen se odehraje také na Špilberku. Po velkém úspěchu uvedení Verdiho La traviaty a Nabucca představí Národní divadlo Brno na velkém nádvoří hradu také Bizetovu Carmen.

vecer_trikralovy_2016_mwecker_038

Letní shakespearovské slavnosti   17. července – 9. srpna 2017

Už mnoho let patří léto na Špilberku Williamu Shakespearovi a jeho slavným hrám. Nikde nenajdete odpovědi na otázky života lépe než zde.

2609553_db-2014tour-promo2sm

Koncert Divokej Bill  12. července 2017

Divokej Bill je česká hudební skupina z Úval u Prahy, která hraje tzv. folk rock. Koncertuje po celém Česku, a červenci zavítá i na Hrad Špilberk.

muznoc

Brněnská muzejní noc na hradě Špilberku   20. května 2017

Chcete strávit noc v muzeu a užít si bohatý kulturní program, jak v expozicích, tak na nádvořích hradu? Přijďte v květnu na Muzejní noc na Špilberku, věnovanou tentokrát císařovně Marii Terezii a době její vlády.

Jelen_@Radek-Kudláček-33

Koncert  JELEN POD ŠIRÝM NEBEM  8. června

Speciální open air koncert kapely Jelen a hostů Kateřina Marie Tichá a David Stypka & Bandjeez.

img_1538

Vystoupení Vojenského uměleckého souboru Ondráš   21. června 2017

Pojďte si užít lidovou hudbu v podání mladých lidí. Těšte se na talentované zpěváky, muzikanty i tanečníky, díky kterým je soubor Ondráš jedním z nejlepších svého druhu. A dlouhodobě navíc patří k nejoblíbenějším.

openair

Špilberk open air – festival elektronické hudby  30. června 2017

Pojďte zažít hrad Špilberk trochu jinak a protančit se až do rána. Na dvou scénách na malém nádvoří a v příkopu u kasemat bude znít současná elektronická hudba. Známí DJové, efektní vizualizace, umělecké instalace, stánky se zdravým jídlem a k tomu odpočinková zóna s nádherným výhledem na Brno.

provaz

Divadelní festival Provázek na hrad!   23. – 28. června 2017

Husa na provázku je od 60. let nejvýznamnějším experimentálním divadlem v Brně. Tento slavný soubor má dokonce vlastní festival na hradě Špilberku. Provázci si pro vás chystají happening, malou výstavu, show a odehrají známé kousky. Uvidíte je v nejlepší formě. Nepropásněte je!

iberica

Galakoncert festivalu Ibérica   29. června 2017

Horko, španělské kytary, vášeň, flamenco – to je Ibérica, známý festival iberoamerické hudby. Užít si jej můžete na mnoha místech v Brně na samém začátku léta. Jeden z koncertů se tradičně odehraje také v romantických kulisách Špilberku.

Akce, které jsme pořádali na Špilberku v roce 2016, naleznete zde