Navigation

Kulturní akce na Špilberku v roce 2017

muznoc

Brněnská muzejní noc na hradě Špilberku   20. května 2017

Chcete strávit noc v muzeu a užít si bohatý kulturní program, jak v expozicích, tak na nádvořích hradu? Přijďte v květnu na Muzejní noc na Špilberku, věnovanou tentokrát císařovně Marii Terezii a době její vlády.

více informací

14844

Operní představení Národního divadla Brno Tosca   3. června,  29. srpna 2017

Je obětování z lásky vysvobozující?  Vášnivý a jak jinak tragický příběh, typický pro velkou italskou romantickou operu, zpěvačky Toscy, malíře Cavaradossiho a policejního šéfa barona Scarpii již více než 100 let strhává publikum celého světa.

la-traviata-spilberk-mwecker_mumb-03

Operní představení Národního divadla Brno La traviata    4. června, 16. září 2017

Dojemný příběh slavné pařížské kurtizány 19. století.  Dvojnásobná držitelka Ceny Thálie  Jana Šrejma Kačírková  v klasické inscenaci jedné z Verdiho nejslavnějších oper.

food

Špilberk Food Festival  16. – 18. června 2017

V poslední době se o Brně mluví jako o gastronomické Mekce Česka. Nové restaurace, bistra, kavárny a bary se tu objevují takřka každý den. A jsou tak dobré, že o nich vědí i v New York Times. Ochutnejte, jak se vaří v nejlepších místních podnicích. Dobrou chuť!


img_1538

Vystoupení Vojenského uměleckého souboru Ondráš   21. června, 13. července 2017

Pojďte si užít lidovou hudbu v podání mladých lidí. Těšte se na talentované zpěváky, muzikanty i tanečníky, díky kterým je soubor Ondráš jedním z nejlepších svého druhu. A dlouhodobě navíc patří k nejoblíbenějším.

provaz

Divadelní festival Provázek na hrad!   23. – 28. června 2017

Husa na provázku je od 60. let nejvýznamnějším experimentálním divadlem v Brně. Tento slavný soubor má dokonce vlastní festival na hradě Špilberku. Provázci si pro vás chystají happening, malou výstavu, show a odehrají známé kousky. Uvidíte je v nejlepší formě. Nepropásněte je!

iberica

Galakoncert festivalu Ibérica   29. června 2017

Horko, španělské kytary, vášeň, flamenco – to je Ibérica, známý festival španělské hudby. Užít si jej můžete na mnoha místech v Brně na samém začátku léta. Jeden z koncertů se tradičně odehraje také v romantických kulisách Špilberku.

openair

Špilberk open air – festival elektronické hudby  30. června 2017

Pojďte zažít hrad Špilberk trochu jinak a protančit se až do rána. Na dvou scénách na malém nádvoří a v příkopu u kasemat bude znít současná elektronická hudba. Známí DJové, efektní vizualizace, umělecké instalace, stánky se zdravým jídlem a k tomu odpočinková zóna s nádherným výhledem na Brno.

DSC_62401

Letní kino na Špilberku  červenec – srpen 2017

Legrační komedie, oblíbené klasiky, aktuální české filmy i kasovní trháky – na špilberských hradbách můžete odpočívat při sledování pestré škály filmů. Slibujeme dobrou cenu a ještě lepší výhled.

carmen

Operní představení Národního divadla Brno Carmen   8. července, 3. září 2017

Klasický příběh vášnivé cikánské dívky Carmen se odehraje také na Špilberku. Po velkém úspěchu uvedení Verdiho La traviaty a Nabucca představí Národní divadlo Brno na velkém nádvoří hradu také Bizetovu Carmen.

2609553_db-2014tour-promo2sm

Koncert Divokej Bill  12. července 2017

Divokej Bill je česká hudební skupina z Úval u Prahy, která hraje tzv. folk rock. Koncertuje po celém Česku, a červenci zavítá i na Hrad Špilberk.

vecer_trikralovy_2016_mwecker_038

Letní shakespearovské slavnosti   14. července – 12. srpna 2017

Už mnoho let patří léto na Špilberku Williamu Shakespearovi a jeho slavným hrám. Nikde nenajdete odpovědi na otázky života lépe než zde.

IMG_2437

Mezinárodní hudební festival Špilberk   16. – 27. srpna 2017

Filharmonie Brno pořádá mnoho festivalů a mezi nimi i jeden na Špilberku. Pojďte si vychutnat vážnou hudbu v provedení světoznámých filharmoniků.

nabucco-spilberk-2016_mwecker-mumb-07

Operní představení Národního divadla Brno Nabucco   31. srpna 2017

Krásné sbory, sugestivní hudební zpracování, nádherná výprava. Dílo  pojednávající o osvobození Židů z babylonského zajetí se slavným Va, pensiero, nejpopulárnějším sborem 19. století.

15

Operní představení Národního divadla Brno La Gioconda   2. září 2017

Temné uličky zimních Benátek na počátku 17. století se všudypřítomnými špehy inkvizice se stanou pozadím pro operní premiéru roku 2017 a její tragický příběh vášnivé a nenaplněné lásky, nenávisti, zrady a pomsty. Amilcare Ponchielli (1834-1886)  je autorem 10 oper, z nichž právě La Gioconda je dodnes uváděna.

spilberk-zije-v-pohadce-02-01

Špilberk žije řemeslem!   9. – 10. září 2017

Hrad Špilberk vám už popáté otevře všechny své útroby. Tentokrát ožije řemeslem. Na vlastní oči (a ruce) poznáte práci středověkých cihlářů, kameníků, stavitelů, kovářů a dalších šikovných řemeslníků, bez nichž by Špilberk nikdy nevznikl. Opět se můžete těšit na příjemný hravý víkend se zábavou pro celou rodinu po celém hradě i ve výstavě Stavba jako Brno.

tajemne-vanoce-025

Vánoce na Špilberku   9. prosince 2017

Výčet událostí na hradě Špilberku tradičně završí adventní akce pro děti. Čeká vás vánoční program na velkém nádvoří i uvnitř ve výstavách. Nebudou chybět ani stánky, dílničky, divadélka, opékání buřtů či krásný vánoční strom. Pojďte si na Špilberk udělat před Vánoci pohodový a klidný den.

 

Akce, které jsme pořádali na Špilberku v roce 2016, naleznete zde