Navigation

Kulturní akce na Špilberku v roce 2018

Tosca3. června, 5. září

První z operních večerů pod širým nebem ovládne na Špilberku známá opera Giacoma Pucciniho. Tosca už víc než sto let uchvacuje publikum svým vášnivým a zároveň tragickým příběhem.

♦ více informací

La traviata10. června, 4. července, 28. srpna

Na Špilberku zazní i jedna z nejslavnějších oper, Verdiho La traviata. Opět vás dojme strhující příběh pařížské kurtizány.

♦ více informací


VUS ONDRÁŠ A PUĽS13. června

Vojenský umělecký soubor Ondráš, patří mezi stálice letních večerů na hradě Špilberku. Tentokrát se členové souboru blýsknou s představením nazvaným Ondrášovské putování. Spolu s nimi tu vystoupí i Poddukelský umelecký ľudový súbor – PUĽS z Prešova.
♦ více informací

Komedie o umučení18. června

Pojďte zažít příběh Ježíše Krista trochu jinak. Zahrají vám jej mladí herci ze Studia Marta, kteří se vůbec poprvé představí na hradě Špilberku.
♦ více informací


Provázek na hrad!23.–28. června

Divadlo Husa na provázku je už celých 50 let nejvýznamnějším experimentálním brněnským souborem. Festival na hradě Špilberku se ponese v duchu oslav úspěšného prvního půlstoletí.
♦ více informací

Galakoncert Ibérica29. června

Nastupující léto oslavíte za zvuků španělských kytar a flamenca. Galakoncert známého festivalu španělské hudby Ibérica vás na Špilberku uchvátí svou vášní a horkem.


Letní kino na Špilberkučervenec a srpen

Kam na letní kino? Na Špilberku vás čeká dobrá cena a ještě lepší výhled. Kde jinde byste filmy sledovali přímo na hradbách nad městem?

Hradišťan & Vlasta Redl27. června

Vandrovali hudci 2018 – Jiří Pavlica a Hradišťan & Vlasta Redl s kapelou vystoupí společně na jednom pódiu: na velkém nádvoří hradu Špilberku v Brně. Můžete se těšit na vystoupení každé kapely nejdříve samotně, později se kapely začnou prolínat a následně uslyšíte společné písně obou kapel.
♦ více informací


Shakespearovské slavnosti17. července–10. srpna

Léto, Shakespeare a Špilberk k sobě neodmyslitelně patří. I tentokrát vám znovu dokážeme, proč je William stále tím největším světovým dramatikem.

Carmen2. července

Vášnivá dívka Carmen se i letos podívá na Špilberk. Kdo získá její srdce? Slavnou Bizetovu operu uvidíte a uslyšíte přímo pod širým nebem.

♦ více informací


Polská krev6. července

Na Špilberku letos poprvé zhlédnete naši nejznámější operetu, Polskou krev Oskara Nedbala – a to v českém překladu Iva Osolsobě.

Don Giovanni8. července

Mozartův Don Giovanni měl sice premiéru v roce 1787 v Praze, letos ho ale uvidí i Brňané na Špilberku. Jistě mu také porozumí.


MHF Špilberk 201814.–22. srpna

Hrad Špilberk opět propůjčí své nádvoří Filharmonii Brno. Pod její taktovkou tu pod hvězdným nebem uslyšíte hudbu světoznámých filharmoniků.

Špilberk žije republikou!8.–9. září

Hrad Špilberk se už po šesté otevírá se vším všudy! A protože letos slavíme 100 let od vzniku Československa, Špilberk bude žít republikou! Těšte se na bohatý program pro celou rodinu, zábavnou hru, spoustu dobových kostýmů a dalších lákadel.


Svatební víkend 3.–4. listopadu

Komorní svatební veletrh v nádherných hradních prostorách vám představí ty nejlepší profesionály pro vás výjimečný den. Pojďte si vybrat švadlenu, cukráře, fotografa a další dodavatele.

Loutkové Vánoce8. prosince

Tradiční adventní akce pro děti doprovodí zimní výstavu loutek. Čekají vás divadélka, koncerty, jarmark i vánoční strom přímo na nádvoří.


Akce po termínu konání

Muzejní noc19. května

Třicetiletá válka má letos dvojnásobné kulatiny – připomeneme si její začátek roku 1618 i konec roku 1648. Na Špilberku uvidíte o muzejní noci spoustu vojáků i šlechticů v kostýmech. Těšte se na historický program na nádvoří i na otevřené muzejní expozice.

♦ více informací
♦ Fotogalerie z akce

Jan Blomqvist & Band 31. května

Jan Blomqvist s kapelou vám předvedou své koncertní techno. Spojení elektro popu, minimal techna a melancholických vokálů slibuje atmosférickou taneční párty.
♦ více informací


Operní Gala5. června

Nenechte si ujít výjimečný gala večer se slavnými operními áriemi. Program zahrne to nejlepší z toho, co soubor Janáčkova opera uvádí.

♦ více informací

Nabucco6. června

Dočkají se Židé osvobození? Slavná Verdiho opera o babylonském zajetí vám i na Špilberku učaruje sugestivní hudbou a nádhernými sbory.

♦ více informací