Navigation

Kulturní akce na Špilberku v roce 2018

Tosca3. června, 5. září

První z operních večerů pod širým nebem ovládne na Špilberku známá opera Giacoma Pucciniho. Tosca už víc než sto let uchvacuje publikum svým vášnivým a zároveň tragickým příběhem.

♦ více informací

La traviata28. srpna

Na Špilberku zazní i jedna z nejslavnějších oper, Verdiho La traviata. Opět vás dojme strhující příběh pařížské kurtizány.

♦ více informací


Koncerty na Letní scéněčervenec a srpen

Letní scéna na východní baště hradu Špilberku bude po celé léto hostit pestrý kulturní program. Muzeum města Brna jej tam chystá ve spolupráci s OH Production.
U hradeb brněnského hradu zahraje např. David Koller, Mucha nebo Barbora Poláková.
Koncerty na letní scéně se konají po celé prázdniny.
♦ více informací

♦ Fotogalerie - David Koller

Letní kino na Špilberku červenec a srpen

Kam na letní kino? Na Špilberku vás čeká dobrá cena a ještě lepší výhled. Kde jinde byste filmy sledovali přímo na hradbách nad městem?
♦ více informací


Shakespearovské slavnosti17. července–10. srpna

Léto, Shakespeare a Špilberk k sobě neodmyslitelně patří. I tentokrát vám znovu dokážeme, proč je William stále tím největším světovým dramatikem.
♦ více informací

♦ Fotogalerie - Mnoho povyku pro nic
♦ Fotogalerie - Dobrý konec všechno spraví
♦ Fotogalerie - Večer tříkrálový

Noc flamenca 20185. srpna

Nejoblíbenějším koncertem Mezinárodního kytarového festivalu je vždy zahajovací Noc flamenca pod širým nebem na hradě Špilberk, kde vystupují hudebníci a tanečníci tohoto ohnivého tance přímo z Andalusie.
♦ více informací


MHF Špilberk 201814.–22. srpna

Hrad Špilberk opět propůjčí své nádvoří Filharmonii Brno. Pod její taktovkou tu pod hvězdným nebem uslyšíte hudbu světoznámých filharmoniků.

Letní BaLetní koktejl 201831. srpna. – 3. září

Novinka na hradě Špilberku - Open Air představení Národního divadla Brno s názvem Letní BaLetní koktejl. Kromě ukázek z repertoáru souboru široce rozkročeného od baletní klasiky přes neoklasiku až k současným choreografiím pro vás připravujeme tři nové choreografie vytvořené speciálně pro tuto příležitost.


Špilberk žije 8.–9. září

Případ legionářské čepice
Hrad Špilberk se už po šesté otevírá se vším všudy! Letos slavíme 100 let od vzniku Československa a hrad se ponoří do atmosféry první republiky. Těšte se na bohatý program pro celou rodinu, velkou detektivní hru pro malé i velké, spoustu dobových kostýmů a dalších lákadel.

Svatební víkend 3.–4. listopadu

Komorní svatební veletrh v nádherných hradních prostorách vám představí ty nejlepší profesionály pro vás výjimečný den. Pojďte si vybrat švadlenu, cukráře, fotografa a další dodavatele.


Kašpárkovy Vánoce8. prosince

Tradiční adventní akce pro děti doprovodí zimní výstavu loutek. Čekají vás divadélka, koncerty, jarmark i vánoční strom přímo na nádvoří.


Akce po termínu konání

Muzejní noc19. května

Třicetiletá válka má letos dvojnásobné kulatiny – připomeneme si její začátek roku 1618 i konec roku 1648. Na Špilberku uvidíte o muzejní noci spoustu vojáků i šlechticů v kostýmech. Těšte se na historický program na nádvoří i na otevřené muzejní expozice.

♦ více informací
♦ Fotogalerie z akce

Jan Blomqvist & Band 31. května

Jan Blomqvist s kapelou vám předvedou své koncertní techno. Spojení elektro popu, minimal techna a melancholických vokálů slibuje atmosférickou taneční párty.
♦ více informací
♦ Fotogalerie z akce


Operní Gala5. června

Nenechte si ujít výjimečný gala večer se slavnými operními áriemi. Program zahrne to nejlepší z toho, co soubor Janáčkova opera uvádí.

♦ více informací

Nabucco6. června

Dočkají se Židé osvobození? Slavná Verdiho opera o babylonském zajetí vám i na Špilberku učaruje sugestivní hudbou a nádhernými sbory.

♦ více informací


VUS ONDRÁŠ A PUĽS13. června

Vojenský umělecký soubor Ondráš, patří mezi stálice letních večerů na hradě Špilberku. Tentokrát se členové souboru blýsknou s představením nazvaným Ondrášovské putování. Spolu s nimi tu vystoupí i Poddukelský umelecký ľudový súbor – PUĽS z Prešova.
♦ více informací
♦ Fotogalerie z akce

Komedie o umučení18. června

Pojďte zažít příběh Ježíše Krista trochu jinak. Zahrají vám jej mladí herci ze Studia Marta, kteří se vůbec poprvé představí na hradě Špilberku.
♦ více informací
♦ Fotogalerie z akce


Galakoncert Ibérica29. června

Nastupující léto oslavíte za zvuků španělských kytar a flamenca. Galakoncert známého festivalu španělské hudby Ibérica vás na Špilberku uchvátí svou vášní a horkem.

Provázek na hrad!23.–28. června

Divadlo Husa na provázku je už celých 50 let nejvýznamnějším experimentálním brněnským souborem. Festival na hradě Špilberku se ponese v duchu oslav úspěšného prvního půlstoletí.
♦ více informací

♦ Fotogalerie Mein Švejk
♦ Fotogalerie Zkušebna


Hradišťan & Vlasta Redl27. června

Vandrovali hudci 2018 – Jiří Pavlica a Hradišťan & Vlasta Redl s kapelou vystoupí společně na jednom pódiu: na velkém nádvoří hradu Špilberku v Brně. Můžete se těšit na vystoupení každé kapely nejdříve samotně, později se kapely začnou prolínat a následně uslyšíte společné písně obou kapel.
♦ více informací
♦ Fotogalerie z akce

Don Giovanni8. července

Mozartův Don Giovanni měl sice premiéru v roce 1787 v Praze, letos ho ale uvidí i Brňané na Špilberku. Jistě mu také porozumí.
♦ Fotogalerie z akce


Carmen2. července

Vášnivá dívka Carmen se i letos podívá na Špilberk. Kdo získá její srdce? Slavnou Bizetovu operu uvidíte a uslyšíte přímo pod širým nebem.
♦ více informací

Polská krev6. července

Na Špilberku letos poprvé zhlédnete naši nejznámější operetu, Polskou krev Oskara Nedbala – a to v českém překladu Iva Osolsobě.
♦ Fotogalerie z akce