• Provázek na hrad! 2018

  Na hradě Špilberku letos už počtvrté uvítáme Divadlo Husa na provázku a jeho festival Provázek na hrad! Tentokrát i se spoustou vzácných hostů: v Brně se představí Jihočeská filharmonie se svým nastudováním slavné provázkovské Balady pro banditu nebo Divadlo bratří Formanů, v rámci festivalu dokonce zahraje legendární česká undergroundová kapela The Plastic People of the Universe. A to není vše. Rozhodně se máte nač těšit! Festival Provázek na hrad! završí jubilejní 50. sezónu Divadla Husa na provázku.

  Festival Provázek na hrad! se koná od 23. do 28. června 2018 na letní scéně hradu Špilberku – na východním opevnění.

  Program festivalu Provázek na hrad! 

  So 23. 6. 19.30
  Jihočeská filharmonie: Balada pro banditu (350/300 Kč, VYPRODÁNO)

  Balada pro banditu Miloše Štědroně a Milana Uhdeho v režii Vladimíra Morávka, která v Huse na provázku dosáhla za 12 let uvádění 220 repríz, nadchla Jihočeskou filharmonii natolik, že autory, režiséra a protagonisty požádala o souhlas s úpravou hudební složky této inscenace. Aranží se následně ujal Tomáš Ille, dirigentem je osvědčený Vojtěch Spurný. Výsledek této spolupráce bez nadsázky vyšel. Legendární Balada pro banditu se tak na jediný večer zase vrací do Brna! Zpívají: Eva Vrbková, Gabriela Vermelho, Dalibor Buš a Igor Orozovič.

  Ne 24. 6. 19.00
  Divadlo bratří Formanů: Aladin (250/150 Kč)  (v divadle Husa na provázku)

  Jedna z nejkrásnějších pohádek Tisíce a jedné noci. Slavný příběh moudré a krásné Šeherezády a k tomu celá karavana velbloudů, opravdový slon a nádhera paláce s příběhem, který procestoval kus světa. Pod nebem plným hvězd se rozprostírá nedozírná krajina pouště. Rodinné představení, které všemožnými prostředky hledá způsob, jak přenést dětské i dospělé diváky do míst, kde na samé hranici fantazie začíná cesta a s ní velké dobrodružství. Režie: Matěj Forman.

  Po 25. 6. 19.30
  Jaroslav Hašek, Karel Vaněk: Mein Švejk (250/200 Kč)

  Dvě zběsilé bestie: Hašek a Švejk. Oba dva zná celý svět, a přece zůstali záhadní. Hrdina, nebo zbabělec? Hulvát, nebo bytostný anarchista? Pitomec, nebo filozof? Burleskní šprým, nebo groteska? Mystifikátor, nebo šílenec pravdy? Cynik, nebo sprosťák? Hovno! V šílenství doby jde o jediné: přežít! Na konci června Švejkova marškumpačka vyjede na svou dlouhou cestu na hrad Špilberk. Mrazivý zážitek pod letním nebem. Režie: J. A. Pitínský.

  Út 26. 6. 19.00
  Eva Turnová, Sabina Machačová: Turnový háj / koncert The Plastic People of the Universe (250/200 Kč)

  Hořkohumorné glosy k aktuálním tématům nabité (sebe)ironií. Svět nahlížený očima ženy žijící v současném Česku. Součástí mimořádného představení pod širým nebem je koncert legendární undergroundové kapely The Plastic People of the Universe (Janíček, Brabenec, Kvasnička, Judl, Babka). Režie: Gabriela Ženatá.

  St 27. 6. 19.30
  Zkušebna / speciální vydání (250/200 Kč)

  Zbrusu nový formát Divadla Husa na provázku, tentokrát pod hvězdami. Improvizační cyklus ve volném stylu, mimořádné setkání s herci, jak je neznáte. Neotřelá témata, autentická tvorba tady a teď. Nejen herecké hvězdy vyzkouší všechno, co kdy chtěly, ale bály se udělat. Klauniády? Balet? Loutkový muzikál? Stand-up? Tentokrát se speciálním koncertem provázkovské kapely IDARET! Speciální letní vydání s mimořádnými hereckými hosty!

   Čt 28. 6. 19.30
  Iva Bittová a Čikori s Provázkem (350/300 Kč)

  Jedinečná královna české hudební avantgardy, která boří hranice mezi jednotlivými žánry, legendární Eržika i Helenka, osobnost, pro kterou v hudbě neexistují hranice, spolu s akustickou hudební společností Čikori a s provázkovskými herci se na Špilberku rozloučí s 50. divadelní sezonou Divadla Husa na provázku. Závěr sezony se vším všudy!

   

  Vstupenky zakoupíte v Divadle Husa na provázku na Zelném trhu nebo zde online https://goout.net/cs/festivaly/provazek-na-hrad-2018/hcswc/

  IMG_9839