• Pro dárky na Špilberk!

  Nemáte rádi předvánoční nákupní horečku? Vůbec se vám nedivíme. Proto máme pro vás tip: vydejte se nahoru na Špilberk! Prohlédnete si hrad a naše výstavy a k tomu si určitě vyberete spoustu věcí v naší prodejně suvenýrů v barokní lékárně na malém nádvoří – od loutek až po krásné knížky o historii a umění či kalendář s fotografiemi funkcionalistické architektury.

  Prodejna suvenýrů je otevřená od úterý do neděle od 9 do 17 hodin.

  Menší děti určitě potěší nabídka hraček. Máme tu malé dřevěné loutky, látkové maňásky, leporela, dětské knížečky, figurky i nejrůznější přívěšky a drobnosti. Větším obdarovaným se určitě budou líbit knížky o malířích, sochařích a architektech – třeba o Ludwigu Miesovi van der Rohe, Bohuslavu Fuchsovi či Jiřím Krohovi. V nabídce máme publikace o kolonii Nový dům nebo o fotografickém díle Rudolfa Sandala. Jeho snímky ikonických staveb brněnské meziválečné architektury obsahuje nádherný nástěnný kalendář pro rok 2019. K dostání jsou u nás samozřejmě knížky o brněnských dějinách nebo přímo o Špilberku. Vybírat můžete i ze spousty pexes a hrníčků, máme tu různé věci ze skla, kovové ozdoby a dokonce i cibulové hodinky. Kromě toho všeho tu najdete i magnetky, odznaky či pohlednice.

  Prodejna suvenýrů v barokní lékárně na malém nádvoří hradu Špilberku je otevřena i v týdnu před Vánoci od úterý 18. 12. do neděle 23. 12. 2018 vždy od 9 do 17 hodin.

  Těšíme se na vás a přejeme příjemný advent.

  IMG_2637