• Pohádkové Vánoce na Špilberku

  Červená Karkulka, Budulínek, princezny a princové, ale i zvířátka a další pohádkové bytosti z ilustrací paní Vlasty Švejdové – ti všichni zaplnili 12. prosince brněnský hrad Špilberk. A vy jste hádali, ze které pohádky za námi přišli.

  Děti hledaly po nádvoří i po hradě pohádkové bytosti, které zapomněly, z jaké jsou pohádky. Proto jim děti pomáhaly vzpomenout si. Když pohádku věděly správně, dostaly razítko. A kdo nasbíral všechna, toho čekala pěkná odměna. Děti si mohly vyrobil vlastoručnš malované nebo vybarvené odznáčky a dostávaly také pestrobarevné zdravotně nezávadné lahve k pití od značky FreeWater. Kromě toho si děti sedaly na liščí ohon stejně jako Budulínek a rodiče si připomněli pohádky z dětství.

  Hrad Špilberk  zaplnily postavičky z pohádek a říkanek pro děti.

  Ve výstavě obrázků Vlasty Švejdové „Hádám, hádám pohádku“bylo pěkně živo. Přímo na místě bylo možné zakoupit si některou z knih Vlasty Švejdové a od 13.00 hodin si ji nechat autorkou podepsat.  Děti si užívaly i v dílničkách, obchůdcích a v pohádkovém fotoateliéru. Vánoční atmosféru na hradě vykouzlil vánoční stromeček a stánky, dobrou náladu zajistilo divadlo nebo oblíbené opékání buřtů.  Děti se také povozily na koníkovi a hladily si ovečky.

  ovecka

   

   

   

   

   

   

  Program na pódiu na velkém nádvoří:děťátko1

  10.00 – Pohádky ze Špalíčku I – Divadlo Paravánek
  11.00 – Pohádky ze Špalíčku II – Divadlo Paravánek
  13.00 – Pohádkové hádání o ceny – REX
  14.00 – Meluzína – Mateřská škola Dubová
  15.00 – Čert a Káča – Divadlo Parnas
  16.00 – Meluzína – Mateřská škola Dubová
  17.00 – Vánoční koncert souboru KvOk
  (změna programu vyhrazena)

  Srdečně vás zveme na Špilberk na Pohádkové Vánoce.

  Kdy? V sobotu 12. prosince od 10 do 17 hodin. Program na nádvoří až do 18 hodin.

  A co vstupné? Pohádkový program na velkém nádvoří je zdarma. Děti do 15 let mají vstup na výstavu Hádám, hádám pohádku ZDARMA, avšak jen v doprovodu dospělého. S jedním dospělým mohou jít až dvě děti. Vstupné jednoho dospělého vyjde na 90 Kč.

  Vstupné do jiných výstav, stálých expozic, kasemat a na rozhlednu je beze změny.

  čert vánoce 014 070 čert vánoce 014 095 čert vánoce 014 127 čert vánoce 014 129 čert vánoce 014 146 Vanoce 34 Vanoce 36 Èertovské vánoce 13.12.2014 Špilberk

  O pohádkách víme vše!

  Jaký je rozdíl mezi Smolíčkem a Pacholíčkem?

  S čím šel hloupý Honza do světa?

  pohvanocelogo

  pohvanocehlidka

   

  Vánoční stromeček na Špilberku svými vlastnoručně vyrobenými dekoracemi ozdobí účastníci vánoční dílny Střediska ekologické výchovy Hlídka (v kopci pod Špilberkem).

  Více informací o této vánoční dílně najdete zde.

   

   

   

  banner freewater Za věnování zdravotně nezávadných lahví jako dárků pro děti děkujeme firmě FreeWater.