• Otevírací doba o Velikonocích 2017

  Velikonoce jsou tu! Pojďte si užít volné jarní dny na hrad Špilberk a prohlédněte si vše, co nabízí. Otevřeno budeme mít po celé velikonoční svátky. Navštívit můžete kasematy, aktuální výstavu Nedělní korzo, rozhlednu, o víkendu také stálé expozice.

  Navštivte o Velikonocích hrad Špilberk

  Velký pátek (14. dubna)
  Otevřeno: výstava Nedělní korzo, kasematy, stálé expozice a  rozhledna
  10 až 18 hodin

  Bílá sobota a Hod boží velikonoční (15. a 16. dubna)
  Otevřeno: výstava Nedělní korzo, stálé expozice, kasematy a rozhledna
  10 až 18 hodin

  Velikonoční pondělí (17. dubna)
  Otevřeno: výstava Nedělní korzo, kasematy a rozhledna
  10 až 18 hodin

  Pokladny se zavírají vždy v 17.30. Přejeme vám veselé Velikonoce!

  V čase před Velikonocemi chystá Muzeum města Brna pro děti z mateřských i základních škol speciální vzdělávací program s dílnami. Žáčci se na něm seznámí s tradicemi spojenými s příchodem jara a s Velikonocemi.

  Program pro děti a velikonoční dílny chystáme na Měnínské bráně ve dnech 3. až 13. dubna.

  Co všechno vás s dětmi čeká? Poznáte, co s sebou neslo začínající jaro, jaké zvyky se držely od Popeleční středy do Vzkříšení, jaká jídla lidé kdysi v tomto období připravovali. Každý program lze po domluvě uzpůsobit pro konkrétní třídu. Velikonoce se blíží, těšíme se na vás na Měnínské bráně!

  Cílová skupina: mateřské školy (4 až 6 let), základní školy (1. až 6. třída)
  Termín: 3. až 13. dubna, přesný čas dle individuální domluvy
  Vzdělávací oblasti RVP: Dítě a jeho psychika, Dítě a společnost, Člověk a jeho svět, Člověk a společnost, Umění a kultura
  Informace a objednávky: PhDr. Eva Picmausová, 542 123 618, picmausova@spilberk.cz
  Cena: 40 Kč (MŠ), 50 Kč (ZŠ) / účastník

  „Svatý týden“ označuje poslední postní týden před velikonočními svátky, podle biblického příběhu umučení Ježíše se mu říká také Velký nebo Pašijový týden. V tomto výjimečném období se člověk připravuje ke své spoluúčasti na velikonoční obnově. Začíná Květnou nedělí, graduje Zeleným čtvrtkem, Velkým pátkem a Bílou sobotou, končí nedělní slavností Vzkříšení. Jsou to dny očisty skutečné i symbolické, dny střídmosti, půstu, klidu, ticha, mlčenlivosti i soustředění. Posvátný charakter těchto dní umocňují lidové tradice svěcení jara, zvláště pak obyčeje ochrany zdraví rodiny a živobytí. Svatý týden dává váhu projevům lásky a milosrdenství.