• Ohňostroje ve 3D!

    Ohňostroje mají v Brně velkou tradici i oblibu – dokládá to stálá expozice Muzea města Brna „Vulcanalia“ na hradě Špilberku, která se věnuje známému světovému festivalu Ignis Brunensis, ale i historii ohňostrůjného umění. Tuto expozici nyní obohacujeme o svěží novinku: najdete v ní unikátní 3D snímky ohňostrojů. Jejich prchavou krásu si tak budete moci vychutnat v poklidu a na mnohem delší chvíli. Právě ve 3D navíc plně vynikne plasticita ohňostrojů.

    3D snímky brněnských ohňostrojů rozšiřují expozici Vulcanalia

    3D fotky pořídil Miroslav Kopeček. V několika sériích po 30 snímcích uvidíte ohňostroje nad Brněnskou přehradou i nad hradem Špilberkem – focené z různých míst, např. z Bílé hory nebo ze střechy nemocnice u svaté Anny, naposledy třeba loni. Jsou mezi nimi ohňostroje novoroční, ale i ty z festivalu Ignis Brunensis. Kromě nich se skrze 3D fotky podíváte i do zákulisí příprav ohňostrojů.

    Výjimečné obrázky si užijete díky 3D brýlím, které jsme pro vás v expozici připravili k zapůjčení ve variantách pro děti i dospělé. U 3D fotek se posaďte, abyste při sledování měli co nejlepší úhel. Najdete je ve stálé expozici Vulcanalia v západním křídle hradu. Vstup do ní i do 3D koutku je součástí běžné vstupenky do našich stálých expozic.

    Všechny vystavené 3D snímky ohňostrojů pořídil brněnský fotograf Miroslav Kopeček, který už dlouhou dobu fotí nejen ohňostroje, ale i snímky ve 3D. S trojrozměrnou technologií začal přitom na vlastní pěst experimentovat už v první polovině 80. let.