• Ohňostroj na Špilberku

  V pátek 23. 5. od 22:30 se bude z jižního dělového bastionu hradu Špilberk odstřelovat zahajovací ohňostroj v rámci přehlídky Ignis Brunensis.  Ohňostroj společnosti Theatrum Pyroboli je připraven na závěr k akci Hvězdy nad Kraví horou pod garancí Městské části Brno-střed.

  Z bezpečnostních důvodů dojde o omezení provozu hradu. Prostor okolo odpaliště na jižních hradbách bude uzavřen v 17 hodin, tj.  bude uzavřena vjezdová brána do hradu z ulice Gorazdovy i brána na úrovni východního příkopu. Ve stejnou dobu skončí provoz letních zahrádek Café Špilberk a Hradní vinárny Špilberk na terase před jižním křídlem. Areál hradu se pro veřejnost zcela uzavře v 18:30, vstup vchodem z parku (od ulice Husova) bude možný jen pro hosty Hradní vinárny Špilberk, a to se speciální vstupenkou.
  .

  Informace o ohňostroji

  Název ohňostroje:  HVĚZDNÝ TANEC
  Design:  Ivan Martinek (THEATRUM PYROBOLI)
  Charakteristika ohňostroje podle autora: Obloha spojuje vše, co je nad námi. Stejně tak dochází k propojování lidských osudů. Třpyt a blikavé pestrobarevné obrazce hvězd přináší lidem nové zážitky…
  I. Obraz – NEBESKÁ FANFÁRA: Tanec hvězd začíná.
  II. Obraz – SPOJOVÁNÍ: Noční obrazce nad Špilberkem – hvězdné kytice, stříbrné a zlaté šňůry letících těles, roje meteoritů doprovázené chuchvalci jisker naplňují choreografii fantazijního tance hvězd.
  III. Obraz – OSLAVA: Město dýchá slavnostní atmosférou. Lidé se baví. Setkávají se, naslouchají si, dívají se ke hvězdám, tančí… Slavnost končí, ohňostroj uhasíná. Na nebi zůstávají jenom hvězdy.
  .

  Doprovodná hudba

  I. Obraz – Fanfáry Leoše Janáčka
  II. Obraz – Vangelis: Blade Runner
  III. Obraz – směs rockové hudby