• Mistrovství ČR v orientačním běhu sprintových štafet

  O víkendu proběhnou v Brně dvě sprintová mistrovství a veteraniády ČR – v sobotu sprintové štafety, v neděli sprint. Štafetový šampionát je čtvrtým v historii, první dva ročníky ve Smiřicích a Valašském Meziříčí vyhrála štafeta SK Praga, loni v Uherském Brodě byla nejlepší štafeta OK 99 Hradec Králové.

  Na startu by se letos mělo objevit přes 150 štafet, tuhé boje se dají očekávat i ve Veteraniádě ČR.

  Orientační běh je sport založený na schopnosti orientace v terénu s mapou a buzolou. Účastníci na startu obdrží mapu, obvykle terénu, který neznají. Na mapě jsou vyznačena kontrolní stanoviště (kontroly), která mají účastníci nalézt v určeném pořadí. V zóně, ve které se při aktuálním mistroství ČR poběží, je i hrad a pevnost Špilberk včetně přilehlého parku.

  A kdo patří do okruhu kandidátů na titul? Určitě jsou to oba dosavadní mistrovské týmy (PGP a PHK), po titulu určitě touží štafeta SK Žabovřesky (a jejich béčko i céčko patří určitě také do širšího okruhu aspirantů na medaile), velmi silné složení má tým Slovanu Luhačovice, ke kandidátům na medaili patří i štafety SK Kamenice, OK Slávie Hradec Králové, TJ Turnov či OK Lokomotiva Pardubice. V dorostu jsou hlavními favority kluci a holky SK Žabovřesky a obhájci titulu z OK 99 Hradec Králové, za nimi je situace nepřehledná, k favoritům lze řadit štafety SK Praga, SK SKI-OB Šternberk, KOB Choceň, OK Lokomotiva Pardubice, SK Studenec, TJ Turnov či KOS VŠ Plzeň. Překvapení ale nejsou vyloučena.

  Více informací zde

  beh