• Lucemburská májová noc

  Karel IV. navštěvoval Špilberk v době svého mládí. Byl tehdy zamilován do své první manželky Blanky z Valois, která zde žila. Dnes si můžete na stejném místě užít romantickou atmosféru s trubadúrskou poezií Václava Lucemburského, nejmladšího bratra Karla IV., přednesou v originále ve francouzštině i v češtině, s podkresem dobové hudby Ars nova a Ars subtilior. A samozřejmě se sklenkou vína, byť s kořeněným medovým, které se pilo ve středověku. Hlady také nezůstanete – už jste někdy ochutnali pučálku?

  V případě příznivého počasí se vše odehraje na letní scéně hradu Špilberku, která bývá zpřístupněna jen v rámci kulturních akcí a z níž můžete vychutnat jeden z nejromantičtějších výhledů na centrum Brna. V případě nepříznivého počasí se akce uskuteční v hranolové věži a královské kapli hradu Špilberku.

  Program:

  28. května 2016

  19:00 – 20:00 Ochutnávka středověkých jídel s komentářem. Zajišťuje Spolek živé historie.

  20:00 – 22:00 Hudební vystoupení ansámblu Motus Harmonicus + recitace veršů rytířského románu Méliador

  22:00 – 23:00 Volná zábava, vychutnávání atmosféry

   

  Středověká jídla a nápoje bude možné konzumovat po celou dobu akce.

  Jednotné vstupné na akci – 50 Kč. V ceně není zahrnuta konzumace.

  Kapacita letní scény je omezená, proto je možné si vstupenky koupit v předprodeji na hlavní pokladně hradu Špilberku, prodej byl již zahájen a pokladna je otevřená denně od 10 do 17:30 hodin. Prodej bude probíhat i těsně před akcí. Rezervace vstupenek neprovádíme. Konzumace vlastních nápojů a jídel není povolena.

  lm