• Letní shakespearovské slavnosti

    Letní shakespearovské slavnosti v Brně  letos opět lákají na celkem sedmnáct představení šesti vybraných her známého anglického dramatika. Premiérou letošního divadelního festivalu bude inscenace Romeo a Julie v režii autorského tandemu SKUTR – Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský. V hlavních rolích se představí Tereza Voříšková, Jan Sklenář, Naďa Konvalinková, Saša Rašilov, Lenka Krobotová, Jiří Vyorálek, Dana Batulková a další. Nejznámější milostný příběh měl svou premiéru již v roce 1595, že má co říct i po více než čtyřech stoletích, si diváci mohou ověřit po čtyři herní večery.

    Premiéru bude následovat loňská úspěšná inscenace Mnoho povyku pro nic s nezapomenutelnou dvojicí Puškvorce a Šťovíčka v podání Petra Čtvrtníčka a Leoše Nohy. Dále se představí Tatiana Vilhelmová a Roman Zach v moderním pojetí Zkrocení zlé ženy a loňská úspěšná premiéra z Ostravy Jak se vám líbí – komedie plná bláznivých situací, postav, přeměn, milostných zápletek. K letošnímu repertoáru patří také Sen noci svatojánské – hra o lese, žárlivosti i vášni a hlavně o tresti květu zvaného Violka lásky, díky níž vidět neznamená vidět. A na závěr nesmí samozřejmě chybět již tradiční Veselé paničky windsorské v režii Jiřího Menzela se Simonou Stašovou a Bolkem Polívkou v hlavních rolích.

    Předprodej vstupenek byl zahájen v pondělí 18. května 2015 v 10 hodin v předprodeji na Radnické 2 a nebo online na vstupenky.ticbrno.cz.

    Celý program Letních shakespearovských slavností najdete zde.