• Kudy do tajemných světů Pavla Čecha?
  Napoví beseda s autorem

  Líbí se vám obrazy brněnského výtvarníka Pavla Čecha? Čtete rádi jeho knížky nebo komiksy? Baví vás starobylé uličky a tajemná zákoutí? Pak se vám zajisté bude líbit aktuální výstava na hradě Špilberku – Tajemné příběhy Pavla Čecha. Tušíte, co do svých obrázků schovává, jak je tvoří nebo kteří slavní ilustrátoři ho inspirují?

  Čechovu rozmanitou tvorbu vám představí na komentované prohlídce kurátor výstavy Robert Janás, který je zároveň vedoucí oddělení dějin umění.

  Kdy? V sobotu 14. ledna od 15 hodin.

  Kde? Přímo ve výstavě ve 2. patře západního křídla Špilberku.

  Vstupné je stejné jako do výstavy.

  Pokud byste se chtěli setkat přímo s autorem Pavlem Čechem, rádi vás pozveme v sobotu 4. února na besedu a autogramiádu. Od 15 hodin přímo ve výstavě. S Pavlem Čechem si budete moci popovídat a navíc odejdete i s podpisem. A možná i s obrázkem.

  To ale není vše. Výstavu doprovodí ještě speciální animační dílna v termínech 22. ledna a 19. února. Účastníci dílny rozpohybují obrazy Pavla Čecha pomocí techniky klasické ploškové animace spolu se samotným autorem. Pod vedením lektorem ze Studia Scala se bude vytvářet krátký animovaný příběh.