• Koncert Chinaski

  Myšlenka využít zájem veřejnosti o vilu Tugendhat pro dobročinný účel dala vzniknout unikátní spolupráci Nadačního fondu Kolečko s Muzeem města Brna. Prostředky získané benefičním koncertem budou použity na nákup instrumentária a vybavení pro ambulantní traumatologii s instrumentačním  stolkem v hodnotě 80 000 korun a dětskou polohovací postýlku s aktivní matrací a příslušenstvím v hodnotě 20 000 korun.

  V příštím roce uplyne 60 let od doby, kdy bylo ve vile Tugendhat zřízeno a téměř 25 let provozováno rehabilitační středisko pro děti s vadami páteře při Dětské nemocnici v Brně. Nadační fond Kolečko, který pomáhá dětem postiženým následky dopravních nehod nebo jiným úrazem, slaví v tomto roce 10. narozeniny. To je ideální situace pro společnou podporu jednoho z osmi dětských úrazových center České republiky, Traumatologického centra Dětské nemocnice v Brně!

  Program večera

  20:00 Přivítání hostů a slavnostní přípitek v zahradě

  20:30 Představení aktivit Nadačního fondu Kolečko

  21:00 Akustický koncert kapely Chinaski v hlavním obytném prostoru vily Tugendhat

  Nadační fond Kolečko

  Nadační fond Kolečko se 10 let své existence věnuje především přímé finanční podpoře všech osmi dětských úrazových center na území České republiky (Praha –Krč, Praha-Motol, Plzeň, Ústí n. Labem, Hradec Králové, České Budějovice, Brno, Ostrava), mezi která rozdělil finanční prostředky, lékařské přístroje, zdravotní pomůcky a vybavení v celkové hodnotě více než osm milionů korun. Druhým pilířem činnosti je prevence úrazů dětí v silničním provozu. Do projektu interaktivních tréninků s názvem „Rozhlédni se!“, realizovaném  v základních, mateřských a speciálních školách i dětských domovech nebo letních táborech, investovalo Kolečko od roku 2010 téměř dva miliony korun.

  Více na www.kolecko.cz

  Chinaski

  Česká pop rocková skupina Chinaski, vítěz Ceny Anděl (2005 a 2007) udělované Akademií populární hudby, slaví letos 20 let na scéně. V únoru na jejich vyprodanou show v O2 areně v Praze dorazilo 16000 fanoušků. Opakem bude komorní atmosféra ve vile Tugendhat, kde skupina představí průřez repertoárem v akustické podobě, exkluzivně v celé sestavě.

  Vstupné:  1000,- Kč/na osobu. Kapacita míst je omezená.

  Rezervace na info@tugendhat.eu nebo na 515 511 015. Vstupenky je nutné zaplatit a vyzvednout na pokladně vily Tugendhat do 2.6. do 15 hodin.

  Akci finančně podpořili: Atelier Židlický, Dallmayr Vending & Office, k.s;  Royal Party Servis spol., s.r.o.