• Komentované vycházky pro seniory

  Kdo z Vás s námi absolvoval poslední loňskou akci, jistě si vzpomene, že jsme tehdy prošli ulicí Pellicovou až k Úvozu a vycházku jsme zakončili na Údolní ulici v pasivním domě a prohlídkou otevřené zahrady. V letošní první vycházce, která se bude konat v úterý 21. 4. 2015 začneme v blízkosti pasivního domu, sejdeme se v 15:30 na Obilním trhu (u funkcionalistické zastávky z obrázku), který se pyšní mnoha architektonicky cennými stavbami – ať už jsou to výstavné nájemné domy v historizujícím stylu z konce 19. století, nebo dnes bohužel velmi zdevastovaná funkcionalistická zastávka městské hromadné dopravy. Z Obilního trhu pak zamíříme na Konečného náměstí a cestou si prohlédneme některé zajímavé domy na Jiráskově, Čápkově, případně na dalších ulicích. Monumentální zástavba Konečného náměstí a jeho nejbližšího okolí, jejíž kvality jsou srovnatelné např. se stejně starou  vídeňskou architekturou, letošní dubnovou vycházku uzavře.

  Plánujeme pro letošní rok

  ZÁŘÍ

  Téměř na každé naší společné akci si mnozí z Vás přejí, abychom někdy zopakovali vycházku po zmizelých brněnských kavárnách. Proto jsme se rozhodli, že v tomto roce Vaše přání splníme. Koncem se září se tedy setkáme u bývalého Zemského domu III na křižovatce Kounicovy ul. a Žerotínova nám. a vydáme se přes Joštovu ul., Moravské nám., Běhounskou ul., nám. Svobody až k parku na Kolišti, abychom si nejznámější, ve většině případů dnes už neexistující kavárny, z nichž se v poslední době stává přímo brněnský fenomén, alespoň několika slovy připomněli na místech, kde se v době své největší slávy nacházely.

  ŘÍJEN

  Vrcholem letošní výstavní sezóny Muzea města Brna bude výstava o pivu, pivovarech a hospodách, která se v muzejních prostorách na Špilberku otevře návštěvníkům v červnu a potrvá až do konce roku. A protože by byla škoda nevyužít toho zajímavého tématu i při našich akcích 50+, připravili jsme pro Vás muzejní „Oktoberfest“, jehož součástí bude také vycházka s odborným výkladem, kde se seznámíte s nejslavnějšími a nejoblíbenějšími brněnskými hospodami, pivnicemi a restauracemi, případně si připomeneme podniky, které sami ještě pamatujete.