• Komentované prohlídky výstavy Jiřího Šindlera

    Grafik a ilustrátor Jiří Šindler (1922) je výraznou uměleckou osobností pevně svázanou s Brnem, kde žije a tvoří od roku 1955. Zde také dlouhodobě pedagogicky působil na Škole uměleckých řemesel a Fakultě výtvarných umění VUT. Své dílo zasvětil především umění knihy. Od roku 1941 se nepřetržitě věnuje ilustraci, knižní grafice a písmu. Často se také podílí na grafické úpravě, návrhu vazby a přebalu knihy. Další oblastí jeho zájmu je kaligrafie a tvorba tiskového i ručního písma. Výstava přinese bilanční přehled Šindlerovy tvorby od počátků po nejnovější práce a koncepčně se zaměří zejména na umělcovu knižní ilustraci, knižní vazbu a kaligrafii. Více informací zde.

    Výstava Doteky téměř něžné na Špilberku (do 31.5.) představuje průřez dílem Jiřího Šindlera. K vidění jsou ilustrace, grafiky, písmo i volná tvorba, nechybí  knihy s Šindlerovými ilustracemi i jeho kaligrafické přepisy.

    Komentované prohlídky výstavy s kurátorem Ivo Binderem se uskuteční o sobotách 23. a 30. května vždy od 16:30. Vstupné je stejné jako do výstavy. Sraz účastníků v 16:30 před vstupem do výstavy v II. patře hradu Špilberku.