• Jarní prázdniny na vlně

  Jste na stejné vlně jako my? Hledáte pro děti program na jarní prázdniny? Muzeum města Brna bude pořádat několik kurzů, na nichž se s dětmi naučíte pracovat s vlnou a vytvářet plstěné ozdoby a doplňky. Ideální příležitost, jak s dětmi trávit volný čas o jarních prázdninách! Podíváte se na hrad Špilberk nebo na Měnínskou bránu, užijete si spoustu pohody a zábavy a ještě se naučíte něco nového.

  Přijměte pozvání na dílny plstění. V nabídce jsou celkem čtyři kurzy ve dnech 13., 14., 15. a 16. března vždy v časech od 14 do 17 hodin.

  Kurzy jsou určené všem od 10 do 99 let. Vhodné jsou pro všechny, kdo rádi tvoří pěkné věci. Zabaví děti, maminky, babičky a vůbec všechny, kdo rádi tvoří. Podmínkou je jen zájem a chuť. Vstupné je 80 Kč na osobu za jeden kurz, cena zahrnuje vedení zkušené lektorky, materiál a vstup do výstavních prostor, v nichž se budou dílny odehrávat.

  Na jaké kurzy se můžete přihlásit?

  • Pondělí 13. března, Měnínská brána – Muzeum hraček

  Plstění suchou cestou a práce s jehlou. Vyrábět se bude víla a panenka z merina.

  • Úterý 14. března, hrad Špilberk

  Plstění mokrou cestou. Vyrábět se bude obrazec, který lze následně zpracovat na tašku, peněženku, obal na knihu atd. Ručník s sebou.

  • Středa 15. března, Měnínská brána – Muzeum hraček

  Plstění suchou cestou a práce s jehlou. Vyrábět se budou ptáčci jako jarní dekorace nebo brož.

  • Čtvrtek 16. března, hrad Špilberk

  Plstění mokrou cestou. Vyrábět se budou květiny jako ozdoby na klobouky, tašky, oděvy nebo jako dekorace. Ručník s sebou.

  Každý kurz je určen pro 20 osob. Rezervace neprovádíme, ale vstupenky na všechny kurzy je možné si koupit dopředu od 8. 2.  na hlavní pokladně na Špilberku a na pokladně v Muzeu hraček na Měnínské bráně (najdete ji na Měnínské 7  u Orlí ulice, otevřeno má od čtvrtka do pondělí od 10 do 18 h, pozor, nelze tam platit kartou). Pokud si najednou zakoupíte vstupenky na všechny čtyři kurzy, získáte 20% slevu.

  Vstupné je 80 Kč na osobu. Kurzy se konají vždy od 14 do 17 hodin.

  Nejen na Špilberku a na Měnínské bráně se budou pořádat kurzy. Jarní prázdniny aktivně prožijete i v tvůrčích dílnách ve Středisku ekologické výchovy Hlídka. Quilling, malování na porcelán, tisk na textil a mnohé další pro vás připraví tamní zkušené lektorky. Více na http://www.sevhlidka.cz/.