• Ignis Brunensis 2017

  Ohňostroj nad Špilberkem bude. A hned dvakrát! Srdečně vás zveme na festival IGNIS BRUNENSIS. Soutěžní přehlídce bude na nebi nad hradem Špilberkem předcházet zahajovací prelude, na závěr bude ze stejného místa odpálen i epilog přehlídky. Letošního ročníku se zúčastní ohňostrůjci z Česka, Rakouska, Německa, Švýcarska, Číny a Španělska. Noční obloha se jejich uměním rozzáří celkem sedmkrát, lidé uvidí pětici soutěžních ohňostrojů.

  Nad Špilberkem uvidíte dva ohňostroje: zahajovací v pátek 26. května a závěrečný v sobotu 24. června. Pokaždé ve 22.30!

  Co vás čeká?

  Pátek 26. května, 22.30 „NEBE V PLAMENECH“ / THEATRUM PYROBOLI (CZ)

  Název ohňostroje odkazuje ke stejnojmennému pořadu o ohňostrojích v Digitáriu Hvězdárny a planetária Brno. Představí oheň jako živel důležitý pro člověka, vysoké věže dotýkající se nebe a symbolizující víru a naději, reje meteoritů nad planetou Zemí. Oheň vytvoří kytice, siluety palem i mohutné vějíře uprostřed ohnivé hvězdné pláně. Doprovodná hudba: Ilian Eshkeri – Zombie Fight, Star Dust – Andy Brown Shooting Star, Two Steps From Hell – Star Sky.

   

  Sobota 24. června, 22.30 „NEBE NA ZEMI“ / FLASH BARRANDOV SFX (CZ)

  Pohodová a pozitivní tečka za festivalem plná Sinatry, Armstronga, Martina i Ježka. Noční obloha se zdá být jen černou pustinou, ve které vidíme minulost. Je však prostorem pro imaginaci, nemá začátek ani konec. Je to plátno, na němž barvy září dvojnásob jasněji a odnášejí nás od všedních životů. Následujte příběhy fantazie. Doprovodná hudba: Blue Skies, What a Wonderful World, When You’re Smiling, I Love The Way You Say Goodnight, Nebe na Zemi.

  Program soutěžní přehlídky ohňostrojů najdete zde.

   

  Upozornění: Z důvodu příprav ohňostroje bude ve dnech 26. 5. uzavřen areál hradu v 19 hodin. Cesta kolem jižního křídla hradu bude uzavřena od 14 hodin, návštěvníci však budou moci projít značeným průchodem přes západní a severní kurtinu. Po celý den nebude možné parkování na dělovém bastionu. Park pod Špilberkem se uzavře ve 21 hodin. Děkujeme za pochopení.