• Food Festival Špilberk

    Ve dnech 5. – 7. června 2015 se uskuteční již počtvrté v jedinečných kulisách hradu Špilberk gastronomická událost Špilberk Food Festival. Degustační menu pro Vás chystá řada restaurací, některé tradiční a jiné nové. Ke každému pokrmu obsluha doporučí také vhodné víno, které podtrhne chuť jídla. To vše okoření bohatý doprovodný program, speciální ochutnávky, degustace a bary. K ochutnávání bude hrát cimbálová muzika nebo jazzové trio.

    Celým festivalem bude provázet Dalibor Navrátil, přední český šéfkuchař. Kromě něj se na hlavním pódiu na velkém nádvoří představí francouzský šéfkuchař a držitel michelinské hvězdy Guillame Delaunay, šéfcukrářka Adéla Hostášková, italský šéfkuchař a držitel michelinské hvězdy Frederico Delmonte, dvojnásobný barman roku ČR a 2. vicemistr světa Martin Vogletanz se svou ohňovou barmanskou show či Jakub Jurka se svou molekulární moxologií. S kuchařskou show vystoupí restaurant La Bouchée, sushimaster Noritada Saito předvede bourání tuňáka a soutěžit se bude i v otvírání ústřic.

    Více informací naleznete zde.

    UPOZORNĚNÍ:  Po dobu konání Food Festivalu Špilberk budou expozice, výstavy i rozhledna hradu od pátku 5. 6. do neděle 7.6 uzavřeny. Kasematy zůstávají otevřeny dle normální otvírací doby, tj. od 10:00 do 18:00.