Navigation

Kulturní akce na Špilberku v roce 2018

19. května: Muzejní noc na hradě Špilberku
Třicetiletá válka má letos dvojnásobné kulatiny – připomeneme si její začátek roku 1618 i konec roku 1648. Na Špilberku uvidíte o muzejní noci spoustu vojáků i šlechticů v kostýmech. Těšte se na historický program na nádvoří i na otevřené muzejní expozice.

3. června, 5. září: Operní představení Nd Brno Tosca
První z operních večerů pod širým nebem ovládne na Špilberku známá opera Giacoma Pucciniho. Tosca už víc než sto let uchvacuje publikum svým vášnivým a zároveň tragickým příběhem.

 

5. června, : Operní představení Nd Brno Operní Gala
Nenechte si ujít výjimečný gala večer se slavnými operními áriemi. Program zahrne to nejlepší z toho, co soubor Janáčkova opera uvádí.

 

6. června: Operní představení Nd Brno Nabucco
Dočkají se Židé osvobození? Slavná Verdiho opera o babylonském zajetí vám i na Špilberku učaruje sugestivní hudbou a nádhernými sbory.

 

10. června, 4. července, 28. srpna: Operní představení Nd Brno La traviata
Na Špilberku zazní i jedna z nejslavnějších oper, Verdiho La traviata. Opět vás dojme strhující příběh pařížské kurtizány.

 

23.–28. června: Divadelní festival Provázek na hrad!
Divadlo Husa na provázku je už celých 50 let nejvýznamnějším experimentálním brněnským souborem. Festival na hradě Špilberku se ponese v duchu oslav úspěšného prvního půlstoletí.

 

29. června: Galakoncert festivalu Ibérica
Nastupující léto oslavíte za zvuků španělských kytar a flamenca. Galakoncert známého festivalu španělské hudby vás na Špilberku uchvátí svou vášní a horkem.

 

Červenec–srpen: Letní kino na Špilberku
Kam na letní kino? Na Špilberku vás čeká dobrá cena a ještě lepší výhled. Kde jinde byste filmy sledovali přímo na hradbách nad městem?

 

Červenec–srpen: Letní shakespearovské slavnosti
Léto, Shakespeare a Špilberk k sobě neodmyslitelně patří. I tentokrát vám znovu dokážeme, proč je William stále tím největším světovým dramatikem.

 

2. července: Operní představení Nd Brno Carmen
Vášnivá dívka Carmen se i letos podívá na Špilberk. Kdo získá její srdce? Slavnou Bizetovu operu uvidíte a uslyšíte přímo pod širým nebem.

 

6. července: Operetní představení Nd Brno Polská krev
Na Špilberku letos poprvé zhlédnete naši nejznámější operetu, Polskou krev Oskara Nedbala – a to v českém překladu Iva Osolsobě.

 

8. července: Operní představení Nd Brno Don Giovanni
Mozartův Don Giovanni měl sice premiéru v roce 1787 v Praze, letos ho ale uvidí i Brňané na Špilberku. Jistě mu také porozumí.

 

14.–22. srpna: Mezinárodní hudební festival Špilberk 2018
Hrad Špilberk opět propůjčí své nádvoří Filharmonii Brno. Pod její taktovkou tu pod hvězdným nebem uslyšíte hudbu světoznámých filharmoniků.

 

8.–9. září: Špilberk žije republikou!
Hrad Špilberk se už po šesté otevírá se vším všudy! A protože letos slavíme 100 let od vzniku Československa, Špilberk bude žít republikou! Těšte se na bohatý program pro celou rodinu, zábavnou hru, spoustu dobových kostýmů a dalších lákadel.

 

28. října: Oslavy 100 let založení ČSR
Pojďte s námi na hradě důstojně oslavit sté výročí vzniku samostatné československé republiky.

 

3.–4. listopadu: Svatební víkend na Špilberku
Komorní svatební veletrh v nádherných hradních prostorách vám představí ty nejlepší profesionály pro vás výjimečný den. Pojďte si vybrat švadlenu, cukráře, fotografa a další dodavatele.

 

8. prosince: Vánoční akce na Špilberku
Tradiční adventní akce pro děti doprovodí zimní výstavu loutek. Čekají vás divadélka, koncerty, jarmark i vánoční strom přímo na nádvoří.