• Čertovské vánoce na Špilberku!

  Letos jsme pro vás na Vánoce připravili hned dvě výstavy (Karel Franta: Kam i čert může! a Je přece Štědrý večer…) a navíc chystáme na sobotu 13. prosince Čertovské Vánoce na Špilberku. Celý den budou obě naše vánoční výstavy pro děti do 15 let zdarma. Na výstavách je čekají dozorci a průvodci v kostýmech čertů (a možná i andělů), tvořivé vánoční dílničky a také hravé aktivity a úkoly. Připraven bude i Čertovský fotoateliér – děti se mohou fotit v čertovském, dospěláci v dobovém. Ostatně, zaměstnanci hradu se opět převlečou do čertovského nebo vánočně-lidového, ostraha půjde za vojáky z pohádky „S čerty nejsou žerty“… A s nimi opravdu žerty nejsou!

  To, co se v dílničkách vyrobí, můžete také skončit na našem vánočním stromku na velkém nádvoří. Je to sice poprvé, co bude na Špilberku pořádný vánoční strom, ale ne náhodou jej budeme rozsvěcovat 13. prosince.

  V tento den totiž uplyne přesně 90 let od doby, kdy byl v Brně poprvé rozsvícen Těsnohlídkův vánoční strom.

  Na nádvoří bude probíhat bohatý doprovodný program – hudební a divadelní. Přijede zahrát i Divadlo Polárka! Nachystány jsou soutěže s cenami, zvíření koutek, stánky s tradičním vánočním zbožím a samozřejmě také s teplým občerstvením. Dát si můžete punč, klobásu nebo si sami opečte buřtíka.

  Doprovodný program na velkém nádvoří Špilberku:

  10.00  „O čertu Hudrabalovi“ (Divadlo Paravánek)

  11.00  „Vánočníček“ (Divadlo Paravánek)

  13.00  „Pět báječných strýčků“ (Divadla Polárka)

  14.00  „Co víme o čertech“ (Mateřská škola Dubová)

  15.00   „Pět báječných strýčků“ (Divadlo Polárka)

  16.00   „Co víme o čertech“ (Mateřská škola Dubová)

  17.00    Rozloučení

  Vstupné
  Doprovodný program na velkém nádvoří zdarma!
  Děti do 15 let mají do vánočních výstav (Karel Franta: Kam i čert může!, Je přece Štědrý večer…) vstup zdarma, pouze však v doprovodu dospělého. Na jednoho dospělého mohou jít zdarma maximálně dvě děti! Vstupné do dalších výstav, stálých expozic, kasemat či na rozhlednu zůstává nezměněno. Více informací zde.

  plakat