Navigation
 • Hrad a pevnost Špilberk

 • panorama hradu


HLEDÁME ÚČETNÍ
Pojďte držet hradní kasu! Přijmeme šikovnou posilu do našeho ekonomického oddělení na pozici účetní. Kromě platu nabízíme i spoustu výhod, přátelský kolektiv a nejkrásnější výhled na Brno. Nástup: nejlépe ihned. Máte-li zájem, pište na franzova@spilberk.cz
UPOZORNĚNÍ: Z důvodu rekonstrukce je uzavřena brána od ulice Husovy a kryté schodiště v "tunýlku". Jediný možný vstup do areálu hradu je vjezdovou branou ze směru od ulice Gorazdovy. Velice se omlouváme za komplikace a děkujeme za pochopení.
UPOZORNĚNÍ: Z technických důvodů je až do odvolání uzavřena expozice Vulcanalia. Děkujeme za pochopení.

Aktuality

 • kometalogo

  Den s Kometou na Špilberku

  Léto s Kometou zavítá už tento pátek 16. srpna 2019 na hrad Špilberk! Těšte se na zábavný program pro děti a autogramiádu hokejistů. Od 13 do 17 hodin na západní kurtině, vstup zdarma.

 • IMG_1306-2a

  Špilberk žije baronem Trenckem!

  Císařovna Marie Terezie míří na Špilberk a s ní i zdejší proslulý vězeň baron Trenck! Pojďte se s námi přenést do 18. století a užít si spoustu dobrodružství a zábavy pro celou rodinu. Zveme vás na Špilberk o víkendu 7. a 8. září 2019!

 • letemsvetem2

  Výstava Ateliéru Studánka na Špilberku

  Papírové sochy a grafiky svých malých i větších žáků představí už tradičně na hradě Špilberku Ateliér Studánka. Výtvarnou výstavu tu zhlédnete od 3. 9. do 27. 9. 2019 zdarma.

 • IMG_2753

  Mezinárodní hudební festival Špilberk 2019

  Filharmonie Brno pořádá na velkém hradním nádvoří již 20. ročník svého Mezinárodního hudebního festivalu Špilberk. Od 14. do 22. srpna 2019 vás zveme na hudební večery, kinokoncerty nebo Poctu Miloši Formanovi.

Možnosti prohlídek

vstupneNa hradě Špilberku nečekejte klasický prohlídkový okruh po komnatách s portréty dávných majitelů. Špilberk byl totiž přebudován na pevnost a dnes je sídlem muzea. Proto zde kromě expozic a výstav můžete navštívit kasematy, jihozápadní bastion a rozhlednu.

Více informací

Otevírací doba

Celý rok máme na Špilberku otevřeno od 9.00 do 17.00 hodin. V letních měsících i v pondělí. Další podrobnosti a informace o otevírací době dočasných výstav najdete zde na stránce.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vyberte si z klasického, zlevněného nebo rodinného vstupného. Liší se i podle okruhů, výstav a expozic. Za zvýhodněnou cenu si také můžete projít úplně všechno, co hrad Špilberk nabízí.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se dostanete různými cestami – stačí vždy mířit nahoru. Ať už zvolíte vlastní nohy, auto nebo MHD, mějte na paměti, že kvůli rekonstrukci je právě průchozí pouze brána směrem od ulice Gorazdovy.

Více informací

Kasematy

O nové Brno