Navigation
 • Hrad a pevnost Špilberk

 • panorama hradu


HLEDÁME ÚČETNÍ
Pojďte držet hradní kasu! Přijmeme šikovnou posilu do našeho ekonomického oddělení na pozici účetní. Kromě platu nabízíme i spoustu výhod, přátelský kolektiv a nejkrásnější výhled na Brno. Nástup: nejlépe ihned. Máte-li zájem, pište na franzova@spilberk.cz
UPOZORNĚNÍ: Z důvodu rekonstrukce je uzavřena brána od ulice Husovy a kryté schodiště v "tunýlku". Jediný možný vstup do areálu hradu je vjezdovou branou ze směru od ulice Gorazdovy. Velice se omlouváme za komplikace a děkujeme za pochopení.
UPOZORNĚNÍ: Z technických důvodů je až do odvolání uzavřena expozice Vulcanalia. Děkujeme za pochopení.

Aktuality

 • tělocv.družstvo Sokol Brno druhý zprava Šupčík

  Návrat první české zlaté olympijské medaile do Brna

  Před 95 lety, 20. 7. 1924, získal v Paříži brněnský Sokol Bedřich Šupčík vůbec první české zlato z Olympiády. Jeho medaili vám představíme v sobotu 20. 7. 2019 ve 13.30 na Špilberku ve sportovní výstavě Branky Body Brno. Chystáme i speciální komentované prohlídky ve 14 a 16 hodin.

 • IMG_2753

  Mezinárodní hudební festival Špilberk 2019

  Filharmonie Brno pořádá na velkém hradním nádvoří již 20. ročník svého Mezinárodního hudebního festivalu Špilberk. Od 14. do 22. srpna 2019 vás zveme na hudební večery, kinokoncerty nebo Poctu Miloši Formanovi.

 • DKSS_2018_MWecker_MuMB_031

  Letní shakespearovské slavnosti 2019 v Brně

  Na zimní pohádku v létě? To není omyl! Veselé paničky zkrotí Hamlet, ale navzdory mnoho povyku se nakonec všechno spraví. Že to nedává smysl? Přečtěte si program letošních brněnských Letních shakespearovských slavností, které se uskuteční na Špilberku – od 17. 7. do 11. 8. 2019.

 • BDD

  Letní program na Špilberku 2019

  Léto na Špilberku se už tradičně nese ve znamení kultury. I v roce 2019 se můžete těšit na spoustu koncertů, divadel, festivalů a parties. Co vše se na hradě chystá? Klikněte pro kompletní přehled kulturního programu.

Možnosti prohlídek

vstupneNa hradě Špilberku nečekejte klasický prohlídkový okruh po komnatách s portréty dávných majitelů. Špilberk byl totiž přebudován na pevnost a dnes je sídlem muzea. Proto zde kromě expozic a výstav můžete navštívit kasematy, jihozápadní bastion a rozhlednu.

Více informací

Otevírací doba

Celý rok máme na Špilberku otevřeno od 9.00 do 17.00 hodin. V letních měsících i v pondělí. Další podrobnosti a informace o otevírací době dočasných výstav najdete zde na stránce.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vyberte si z klasického, zlevněného nebo rodinného vstupného. Liší se i podle okruhů, výstav a expozic. Za zvýhodněnou cenu si také můžete projít úplně všechno, co hrad Špilberk nabízí.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se dostanete různými cestami – stačí vždy mířit nahoru. Ať už zvolíte vlastní nohy, auto nebo MHD, mějte na paměti, že kvůli rekonstrukci je právě průchozí pouze brána směrem od ulice Gorazdovy.

Více informací

Kasematy

O nové Brno