Navigation
 • Hrad a pevnost Špilberk

 • panorama hradu


Aktuality

 • _MG_0577

  Galakoncert Ibérica

  Horko, španělské kytary, vášeň, flamenco – to je Ibérica, známý festival španělské hudby. Galakoncert Ibérica můžete navštívit na hradě Špilberku 29. června od 20.30.

 • IMG_1009

  Nocování v kasematech

  Troufnete si přespat v kasematech v místě, kde před dvě stě lety byli ubytovaní vězni? V tom případě vás zveme na další ročník nocování v kasematech na Špilberku. Začínáme 1. července.

 • IMG_9545

  Komentovaná prohlídka výstavy Nechtěné dědictví

  Srdečně vás zveme na komentovanou prohlídku výstavy Nechtěné dědictví ve středu 28. června od 17.00. Provede vás kurátorka a autorka výstavy Šárka Svobodová.

 • IMG_9850

  Provázek na hrad!

  Balada pro banditu nebo Lásky jedné plavovlásky? Zveme vás na festival Provázek na hrad! Divadlo Husa na provázku se na Špilberku představí od 23. do 28. června.

Možnosti prohlídek

vstupneV současné době si návštěvníci mohou vybrat z více variant prohlídek. Možnosti prohlídek jsou uzpůsobeny tak, aby si každý návštěvník mohl zvolit pro sebe tu nejideálnější variantu
– od rodin s dětmi až po seniory.

Více informací

Otevírací doba


Otevírací doba je přizpůsobená požadavkům návštěvníků. a je různá pro různé části hradu. Na stránce jsou rovněž uvedeny změny otevírací doby, které se vztahují k pořádaným akcím na hradě Špilberk.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vstupné se liší podle částí hradu, prohlídkových okruhů a výstav a expozic. Nabízíme také zvýhodněné vstupné pro studenty a seniory.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se můžete dostat různými cestami,záleží, kde se nacházíte a jakou formu přepravy zvolíte. Díky dispozici hradu, který je dobře viditelný ze všech koutů Brna a navigaci, kterou naleznete níže, na hrad Špilberk s jistotou dorazíte.

Více informací

Kasematy

O nové Brno