Navigation
 • Hrad a pevnost Špilberk

 • panorama hradu


UPOZORNĚNÍ: Z důvodu rekonstrukce je od pondělí 17.7. uzavřen vstup do hradu z Husovy ulice (kryté schodiště v tunýlku). Jediný vstup do hradu je hlavní vjezdovou bránou od Gorazdovy ulice. Děkujeme za pochopení! Více informací zde.

Aktuality

 • rekl hračky 025 foto Milos Strnad

  Muzeum hraček na Měnínské bráně

  S jakými hračkami si hrávaly dřívější generace? A jaké příběhy jejich hračky prožily? O tom je expozice Muzea hraček na Měnínské bráně. Otevřená je pro vás vždy od čtvrtka do pondělí od 10 do 17 hodin.

 • chuchnh

  Veselá beseda s tvůrcem Chuchla

  Seznamte se s Chuchlem! Hlavního hrdinu nové stejnojmenné počítačové hry vám představí jeho autor Jaromír Plachý ze studia Amanita Design v sobotu 16. prosince od 15 hodin.

 • IMG_8387

  Vánoční otevírací doba muzea.
  Špilberk otevřen i na Nový rok!

  I v době zimních svátků budeme rádi, když svůj volný čas strávíte u nás – na hradě Špilberku, ve vile Tugendhat nebo na Měnínské bráně. Čtete dále, kdy přesně máme otevřeno. Stručně: skoro pořád, dokonce i na Nový rok.

 • jeden kmen_MBudikova (14)

  Jeden kmen: Koncert a komentovaná prohlídka

  Zveme vás na speciální skřetí událost! V sobotu 13. ledna 2018 chystáme koncert skřetí kapely Jeden kmen a zároveň komentovanou prohlídku výstavy Jeden kmen. Začínáme v 16 hodin.

Možnosti prohlídek

vstupneV současné době si návštěvníci mohou vybrat z více variant prohlídek. Možnosti prohlídek jsou uzpůsobeny tak, aby si každý návštěvník mohl zvolit pro sebe tu nejideálnější variantu
– od rodin s dětmi až po seniory.

Více informací

Otevírací doba


Otevírací doba je přizpůsobená požadavkům návštěvníků. a je různá pro různé části hradu. Na stránce jsou rovněž uvedeny změny otevírací doby, které se vztahují k pořádaným akcím na hradě Špilberk.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vstupné se liší podle částí hradu, prohlídkových okruhů a výstav a expozic. Nabízíme také zvýhodněné vstupné pro studenty a seniory.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se můžete dostat různými cestami,záleží, kde se nacházíte a jakou formu přepravy zvolíte. Díky dispozici hradu, který je dobře viditelný ze všech koutů Brna a navigaci, kterou naleznete níže, na hrad Špilberk s jistotou dorazíte.

Více informací

Kasematy

O nové Brno