Navigation
 • Hrad a pevnost Špilberk

 • panorama hradu


UPOZORNĚNÍ: Z důvodu rekonstrukce je uzavřen vstup do hradu z Husovy ulice (kryté schodiště v tunýlku). Jediný vstup do hradu je hlavní vjezdovou bránou od Gorazdovy ulice. Děkujeme za pochopení! Více informací zde.

Aktuality

 • IMG_5543

  Přecházíme na letní otevírací dobu!

  Pozor, pozor! Od 1. dubna se mění otevírací doba hradu Špilberku. Otevřeno bude od 10 do 18 hodin – kasematy a rozhledna od pondělí do neděle, výstavy a stálé expozice od úterý do neděle.

 • veliko

  O Velikonocích na Špilberk: máme otevřeno!

  Volné dny během velikonočních svátků si užijete na hradě Špilberku. Otevřeno bude v pátek, v sobotu, v neděli i v pondělí. Čtěte dále, co přesně a od kdy do kdy.

 • IMG_6137

  Vydáváme knihu o zahradě vily Tugendhat

  Zahrada vily Tugendhat utváří jedinečný přírodní rámec této výjimečné stavby. Vše o ní se dočtete v naší nové publikaci VILLA TUGENDHAT. ZAHRADA / THE GARDEN.

 • MuMB 266775

  Výstava Brno a Suomi je k vidění v Praze

  Vztahy mezi osobnostmi brněnské meziválečné avantgardy a finskými protagonisty kulturního dění jsme loni představili ve vile Tugendhat na výstavě „Brno a Suomi“. Výstava teď zamířila do Prahy: k vidění je tam od 15. 2. do 1. 4. 2018.

Možnosti prohlídek

vstupneV současné době si návštěvníci mohou vybrat z více variant prohlídek. Možnosti prohlídek jsou uzpůsobeny tak, aby si každý návštěvník mohl zvolit pro sebe tu nejideálnější variantu
– od rodin s dětmi až po seniory.

Více informací

Otevírací doba


Otevírací doba je přizpůsobená požadavkům návštěvníků. a je různá pro různé části hradu. Na stránce jsou rovněž uvedeny změny otevírací doby, které se vztahují k pořádaným akcím na hradě Špilberk.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vstupné se liší podle částí hradu, prohlídkových okruhů a výstav a expozic. Nabízíme také zvýhodněné vstupné pro studenty a seniory.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se můžete dostat různými cestami,záleží, kde se nacházíte a jakou formu přepravy zvolíte. Díky dispozici hradu, který je dobře viditelný ze všech koutů Brna a navigaci, kterou naleznete níže, na hrad Špilberk s jistotou dorazíte.

Více informací

Kasematy

O nové Brno