Navigation
 • Hrad Špilberk

 • Špilberk - letecký pohled


Aktuality

 • Lipka1

  Hrad králů: příměstský tábor na Špilberku

  Muzeum města Brna spolu se vzdělávacím střediskem Lipka zve děti na letní příměstský tábor. Špilberk při něm opět bude hradem králů.

 • mz3

  Bydlení moderní ženy na ose Praha – Brno

  Bydlení moderních žen za první republiky vám ukáže nová kniha. Nahlédnete do pracoven Alice Masarykové a Anny Morávkové Kancnýřové a seznámíte se s architektem Janem Vaňkem. Ten pro obě dámy navrhl praktické, přesto elegantní zařízení, vyráběl mimo jiné i nábytek pro vilu Tugendhat.

 • IMG_3860a

  ROK 2016 NA ŠPILBERKU

  Ač je zatím hrad Špilberk ukryt v bílé mlze, rok 2016 se na něm ponese ve znamení pestrých barev – v nejrůznějších podobách, na nejrůznějších médiích od papíru přes sklo až po televizní paprsek. Těšte se, máme toho pro Vás připraveno hodně!

 • tvk 13c 015_upr

  Šifra Špilberk

  Vyzkoušejte naší interaktivní stezku pro hráče od 9 let, skupiny i jednotlivce. Poznejte tajemství Špilberku.

Možnosti prohlídek

vstupneV současné době si návštěvníci mohou vybrat z více variant prohlídek. Možnosti prohlídek jsou uzpůsobeny tak, aby si každý návštěvník mohl zvolit pro sebe tu nejideálnější variantu
– od rodin s dětmi až po seniory.

Více informací

Otevírací doba


Otevírací doba je přizpůsobená požadavkům návštěvníků. a je různá pro různé části hradu. Na stránce jsou rovněž uvedeny změny otevírací doby, které se vztahují k pořádaným akcím na hradě Špilberk.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vstupné se liší podle částí hradu, prohlídkových okruhů a výstav a expozic. Nabízíme také zvýhodněné vstupné pro studenty a seniory.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se můžete dostat různými cestami,záleží, kde se nacházíte a jakou formu přepravy zvolíte. Díky dispozici hradu, který je dobře viditelný ze všech koutů Brna a navigaci, kterou naleznete níže, na hrad Špilberk s jistotou dorazíte.

Více informací

Kasematy

O nové Brno